Skocz do zawartości

Pielęgniczka ramireza - co to za choroba?


kkwie
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

Chciałbym się upewnić co do choroby pielęgniczki ramireza. Czytałem wiele razy opisy chorób, ale nic mi nie pasuje do tego co ma ta pielęgniczka.

Generalnie zachowuje się normalnie, czyli ma apetyt, poziom aktywności również nie jest mniejszy, nie ociera się o kamienie, czy podłoże. Pomimo to,zauważyłem na jej ciele coś przypominającego małe, białe nitki. Ale nie odstające z ciała, tylko jakby w nim. Najwięcej jest ich w okolicy skrzeli oraz na płetwach. Teraz wiem, że pierwsze objawy pojawiły się jakiś miesiąc temu, kiedy na tylnej płetwie zaczeły pojawiać się jasne plamki.
Natomiast biełe nitki pojawiły się około 2 tygodni temu. W podobnym okresie zacząłem stosować 'Algen Stopp! General' na glony. Ale niby ma nie szkodzić rybkom, pozatym innym nic się nie dzieje.

Ale więcej może powiedzą Wam zdjęcia.

 

 

 

Zbiornik

54l, utworzony w okolicach lipca, dojrzewał 2-3 tygodnie bez ryb, filtr aquael turbo filtr 500, grzałba scuba 100, Ryby (ramirezy - parka, neon innesa 10 sztuk, kirisek pstry 4 sztuki, otoski - 6 sztuk, brzanka brokatowa - 2 sztuki), Rośliny (żabienice - 7 sztuk (w tym 2 ozyrysa i 3 'ocelot red')), 20% wody staram się podmieniać raz w tygodniu (zdarzają się 2-3 dniowe poślizgi. Temperatura - 27 stopni. Parametrów wody niestety nie znam.

post-19973-0-27039800-1389129622_thumb.jpgpost-19973-0-23514000-1389129627_thumb.jpg

Edytowane przez kkwie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

///////////Czy poruszają się? Czy są "zamocowane" tylko jednym końcem?

 

http://img139.imageshack.us/img139/2985/lernaea3gi1.jpg -< podobne?

 

LERNAEA, porównaj z tym pasożytem.//////////

 

Znajomy akwarysta z większą wiedzą do chorób niż ja twierdzi że to są otorbione nicienie. Zaleca flubendazol.

Edytowane przez Sverting
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

 

Na teraz nie przypomina to pasożyta o którym piszesz. Ale może to dopiero początkowe stadium? Podsyłam dwie nowe fotki, może coś więcej będzie widać. Jutro też postaram się po upolować, ale lekko nie jest ponieważ samiec trochę ją lubi pogonić.

post-19973-0-26779000-1389215794_thumb.jpgpost-19973-0-16479400-1389215799_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

 

Przez nawał pracy ramirezka poszła trochę w odstawkę, ale jestem z powrotem. Odnośnie "Flubendazolu" to mam pytanie techniczne. U weterynarzy nie znalazłem tego specyfiku w proszku (wycofany z rynku), jest tylko w paście - ale ta forma raczej nie za bardzo nadaje się do rybki? Masz jakiś pomysł (podobno rozpuszczenie tego w wodzie nie bardzo wchodzi w grę). Albo jakiś inny preparat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...