Skocz do zawartości

Bojowniczek


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to jak masz już akwarium to przydałby się filtr + grzałka. Do tego podłoże np piasek. Nie wymagające rośliny żeby zrobić busz i coś na powierzchnię aby zacienić miejscowo akwarium np: pistię, wgłębkę itp. Nazbierać liści dębu i na dno siup (sparzone wrzątkiem) :) Powinien mieć jak w niebie :) Akwarium musisz mieć przykryte dla bojownika.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. W tym okresie będzie trochę trudno o liście dębu, ale spróbuję znaleźć. A co do roślin, to mam pytanie: czy moczarce nie będzie za ciepło w bojownikarium? Ew. dam rogatka sztywnego...

Aha i jeszcze jedno-filtr wybralem aquael fan mikro plus(myślę że wystarczy), a co z grzałką najmniejszy model widziałem co miała chyba 20cm, a taka się nie zmieści do 25l. Co tu zrobić? :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzałki 25w aquaelowskie chyba są krótsze (pomijając te bez termostatu oczywiście), na pewno zmieści się Skalar, z regulacją przy wtyczce. Zawsze możesz ją też umieścić poziomo.

Z roślin może microsorium na korzeniu albo jakieś nieduże kryptokoryny, żeby już tak azjatycko było ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 potrzebny jest filtr ale nie  grzałka, te ryby oddychają naszym powietrzem. a grzałki im nie potrzeba , chyba że nie masz oświetlenia. (?)

a będziesz chciał mieć samiczki ?, czy tylko samiec ? (?)

 

 

Kup sobie jakiś filtr wewnętrzny i jakąś tanią grzałke

 

 

Chyba nie wiesz o czym mówisz.

Nie ma że jakiś filtr i tanią grzałkę,

grzałka jak już to z termostatem ja jak kupowałam to dałam bodajże 30 zł. a filtr kupiłam z aquaela za jakieś 30- 35 zł   :)

 

 

Przerwa na uzupełnienie wiedzy.

Upominano Cię już za to, że wprowadzasz użytkowników w błąd.

/ Luna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 potrzebny jest filtr ale nie  grzałka, te ryby oddychają naszym powietrzem. a grzałki im nie potrzeba, chyba że nie masz oświetlenia. 

a będziesz chciał mieć samiczki ?, czy tylko samiec ?

 

 

 

 

Chyba nie wiesz o czym mówisz.

Nie ma że jakiś filtr i tanią grzałkę,

grzałka jak już to z termostatem ja jak kupowałam to dałam bodajże 30 zł. a filtr kupiłam z aquaela za jakieś 30- 35 zł   :)

 

 

Że jak?? Co ty gadasz, bojowniki WYMAGAJĄ grzałki. Jakie samiczki w 25l? Dużo za małe akwarium na jakiś harem/parke. Minimum wg. mnie 60x30. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem grzałkę aquaela w 25l akwarium ale była umieszczona po skosie. Doświadczenie mnie nauczyło że nie warto oszczędzać na sprzęcie do akwarium. Lepiej kupić raz a porządny sprzęt. Tanie filtry chodzą głośno a jeżeli masz akwarium w tam gdzie śpisz to życzę powodzenia w nocy ;) Jeżeli nie masz warto dokupić/zrobić pokrywę do akwa. Brak pokrywy może spowodować przeziębienie labiryntu u bojka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te ryby oddychają naszym powietrzem

  

 

O Hesusie :shock: ! Ryby mają skrzela, więc oddychaja tlenem rozpuszczonym w wodzie, naszym powietrzem to może oddychać syjamski ale bliźniak, ewentualnie wojownik, ale nie bojownik. 

 

 

Proszę:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Labirynt_%28narz%C4%85d%29

/ahr/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Hesusie :shock: ! Ryby mają skrzela, więc oddychaja tlenem rozpuszczonym w wodzie, naszym powietrzem to może oddychać syjamski ale bliźniak, ewentualnie wojownik, ale nie bojownik. 

 

 

Proszę:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Labirynt_%28narz%C4%85d%29

/ahr/

Nie zapominajmy, że należy pamiętać o temperaturze powietrza, która ma być zbliżona do tej w wodzie. Najlepiej mieć w tym wypadku akwarium z pokrywą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...