Skocz do zawartości

Jak zmusić krewetki Crystal Red do rozmnażania?


adamtoja
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Założyłem nowe akwarium ok 60 litrów. Wpuściłem tam parkę Crystal Red'ów i chciałbym je jak najszybciej rozmnożyć. Niestety, nie przejawiają większego zainteresowania rozrodem :-( Krewetki są same, mają dosyć dużo roślin, parametry wody są raczej w porządku. Znacie może jakiś sposób aby ich zachęcić do kupulacji? Wiecie co by je pobudziło?

Są w akwa raptem 4 dzień, jednak zależy mi aby jak najszybciej się rozmnożyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda, że krewetki łatwo jest hodować, ale jednak trzeba

mieć doświadczenie. Potrzebują dużo roślin, odpowiedni pokarm, odpowiednie Ph itd. Najpierw poczytaj coś o tej hodowli, a potem zabierz się za nią.

 

 

 

Edytowane przez T0mek23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie! -,- Wszędzie pisze (nawet w książkach akwarystycznych) że krewetki dobrze znoszą właśnie takie parametry.

Nwm o co wam chodzi, ale w takim razie w jakich parametrach wy je trzymacie? troche wiem już o hodowli krewetek, mam dobre dla nich akwa :drobny piasek, dużo roślin, 22Celcjusza ,itd.


Co wam w parametrach nie pasuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie! -,- Wszędzie pisze (nawet w książkach akwarystycznych) że krewetki dobrze znoszą właśnie takie parametry.

Nwm o co wam chodzi, ale w takim razie w jakich parametrach wy je trzymacie? troche wiem już o hodowli krewetek, mam dobre dla nich akwa :drobny piasek, dużo roślin, 22Celcjusza ,itd.

Co wam w parametrach nie pasuje?

Pokaż mi w której książce jest napisane, że crystale trzyma się w twardej wodzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie znam się na krewetkach, kilka miesięcy temu kupiłem 3szt (2szt "takie nijakie" plus jedna czerwona), a w tym momencie mam chyba krewetkarium bardziej niż akwarium :D wodę mam twardą ph7,5-8  gh-14 ale france się trzymają. Z tego co zauważyłem największą czerwoną krewetkę rybki mi zjadły (platka z bojownikiem) ale kilka maluchów czerwonych pływa swobodnie! Co do rozmnażania, to daj im czas, 4 dni to na pewno za krótko żeby już ich przybyło! Powodzenia!

 

Zasadniczo gdyby w tym temacie chodziło o RC to nie byłoby dyskusji, ale mowa jest  o CR (taka subtelna różnica), a one do łatwych nie należą, ani w hodowli, ani w rozmnażaniu. /ahr/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega nie rozumie różnicy 

RC

ph 7,5

gh 12-14

kh 10

Wytrzymała na związki azotu w wodzie.

Podłoże nie ma znaczenia, woda zwykła kranówka.

CR

ph 6 -6,5

gh 6

kh 0

Podłoże dedykowane pod krewetki, wymiana RO + mineralizatory.

Optymalna temperatura to 23 stopnie.

To że krewetka w innych parametrach będzie miał siodełko później jajka to zapomnij o maluchach przeżyją 1 max. 2  dni.

Edytowane przez georobert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...