Skocz do zawartości

Co sie dzieje z tarlakami jeżeli nie będą w akwarium tarliskowym ?


Aga009
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę mieć 6 Microrasbora Galaxy (danio margaritatus). Te rybki są tarlakami więc potrzebują akwarium tarliskowe, a z tego iż ja posiadam tylko jedno to pytam się czy one muszą mieć te osobne akwarium ? Czy będzie tarło w tym 1 akwarium i czy w ogóle będzie tarło. 

P.S. Żeby kupić nowe akwa to będzie bardzo trudno, bo rodzice się nie zgodzą :/ No chyba że bym ich prosiła na kolanach przez rok, ale to daje ok. 50 % szans więc jeżeli jest inna opcja (czyli bez kupowania 2 akwa) to bardzo proszę o odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tarła może dochodzić w akwarium ogólnym, ale najczęściej dorosłe osobniki po niedługim czasie zjadają ikrę. Jeśli zbiornik ogólny będzie miał odpowiednie parametry oraz będzie gęsto zarośnięty do wylęgu może dojść bez większej ingerencji akwarysty. Z tego co wiem, młode osobniki jednak są trudne do odkarmienia, ale jest to informacja zasłyszana nie potwierdzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tarła może dochodzić w akwarium ogólnym, ale najczęściej dorosłe osobniki po niedługim czasie zjadają ikrę. Jeśli zbiornik ogólny będzie miał odpowiednie parametry oraz będzie gęsto zarośnięty do wylęgu może dojść bez większej ingerencji akwarysty. Z tego co wiem, młode osobniki jednak są trudne do odkarmienia, ale jest to informacja zasłyszana nie potwierdzona.

 

A jeżeli samica złoży ikrę na mchu to mogę ją potem przenieś to kotnika, a gdy młode się wyklują to znów je wypuścić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tarła może dochodzić w akwarium ogólnym, ale najczęściej dorosłe osobniki po niedługim czasie zjadają ikrę. Jeśli zbiornik ogólny będzie miał odpowiednie parametry oraz będzie gęsto zarośnięty do wylęgu może dojść bez większej ingerencji akwarysty.

To prawda że w sprzyjących warunkach ryby mogą przeprowadzić tarło w akwarium ogólnym , ale na odchów narybku w takich warunkach nie ma co zabardzo liczyć.

 

 

A jeżeli samica złoży ikrę na mchu to mogę ją potem przenieś to kotnika, a gdy młode się wyklują to znów je wypuś

Ryby te odbywają tarło wśród drobnolistnych roślin ja np: mech jawajski. Ikra mam jednak słabe właściwości klejące i może odpadac od roślin. Tak że myślę że w tym przypadku zebranie ikry i przeniesienie jej do kotnika może być dużym problemem. Poza tym małe rybki musiały by przebywać w tym kotniku aż nie osiągną na tyle dużych rozmiarow by po wpuszczeniu ich spowrotem do akwarium nie stały się pożywieniem dla innych ryb.

 

Aby tarło ryb przebiegało tak ja należy i aby były możliwości na odchowania większej ilości narybku tarlaki powinny odbywać  tarło w odpowiednim do tego przygotowanym akwarium tarliskowym.

Edytowane przez splend
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...