Skocz do zawartości

Odmulanie podłoża


cfx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w moim akwa 160L pracuje jbl e900 i od jakiegoś czasu nie filtruje tak jak powinien. W wodzie ciągle pływają jakieś śmieci, a dno jest mocno zamulone kawałkami roślin i odchodami ryb. Mam żwir 1-3mm, kupiłem jakiś tani odmulacz na allegro, mając nadzieję, że nim będę w stanie wyczyścić dno akwarium, ale niestety, zamiast tego cała ta dysza służąca do grzebania w dnie od razu zapycha się żwirem, woda zaczyna lecieć bardzo wolno, a co gorsza wtedy nie wyciąga żadnych brudów, leci czysta woda. Jest ktoś w stanie mi doradzić jakiś dobry sposób na to, albo jakiś dobry odmulacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odmulanie dna to głupota, syfek ktory zbiera Ci się na podlożu jest bardzo przydatny, poczytaj o tym troszkę. A co do filtra, jak Ci się szybko zapycha daj na wlot gąbke i do filtra syf nie wleci a biologia będzie funkcjonowała.

 

Wysyłane z mojego HTC ChaCha A810e za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu jest właśnie kolejna przewaga piasku nad żwirkiem. To co już dostanie się pod kamyczki jest praktycznie nie do wciągnięcia przez odmulacz bez ruszania podłożem. A gdy przelecimy odmulaczem po wierzchniej warstwie piasku to jest on już praktycznie czysty.

 

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym wiedział, od razu kupiłbym piasek, chociaż nie wiem, czy piasek jest dobry do roślinek.

Nie mniej jednak, skoro odchody i odpady dobrze wpływają na kondycję roślinek, to nie będę z tym nic robił, ale muszę powiedzieć, że nie wygląda to zbyt estetycznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj na dno trochę liści dębu nie będzie widać odchodów :D a po jakimś czasie odchody będą rozkładane w mgnieniu oka :D 

 

Gdybym wiedział, od razu kupiłbym piasek, chociaż nie wiem, czy piasek jest dobry do roślinek.
Torf ogrodowy + piasek + kulki gt = roślinki rosną jak szalone :D 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobić odmulacz nie jest trudno - można kupić spokojnie gotowy, ale  jeśli nie chcesz kupować jakiegoś gotowego to potrzeba ci po prostu kawałek rurki z miękkiego tworzywa kupowanej na metry w markecie budowlanym  (ja dopasowałem na długość pokoju bo wylewam od razu za balkon na działkę pod róże :) ) + jakaś końcówka - od biedy może być nawet jakaś mała butelka po napoju z obciętym dnem. Kwestia podgrzania końcówki rurki, żeby po wsadzeniu i ostygnięciu ściśle przylegała do końcówki odmulacza i nie traciła ciśnienia i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...