Jump to content

middle1
 Share

Recommended Posts

Hej :)

Planuję założyć swoje pierwsze akwarium. Mam w planach zakup zbiornika o wymiarach 60x30x30. Zastanawiam się nad obsadą. Co sądzicie o pielęgniczkach ramireza, szczupieńczyku karłowatym i glonojadzie? Czy mogłabym trzymać te gatunki razem, a jeśli tak to w jakiej ilości?

Ramirezki-można wpuścić harem 2+1

Szczupieńczyk potrzebuje większego zbiorniczka i woli akwaria gatunkowe.

A co do "glonojada" to na taki litraż jedynie otoski-np. stadko 7szt.

A oprócz tego proponuję jeszcze kilka neonów simulans. ;)

Nie pomyślałam o otoskach a widzę, że chyba będzie to dobry pomysł :D

Po wizycie w sklepie akwarystycznym zastanawiam się też nad pielęgniczkami kakadu, także podejmę wybór między kakadu a ramirezkami. 

Wczoraj sprawdzałam pH mojej odstanej przez 24h kranówy i wyszło ok. 7,3

GH i KH jeszcze nie sprawdzałam, bo nie kupiłam chemii. 

Jeżeli chodzi o podłoże to myślałam o drobnym żwirku lub piasku

Edited by middle1

Na kakadu to kategorycznie za mały zbjornik. Polecam pielęgniczki ramireza. W takim akwarium są świetnie zauważalne i pięknie się prezentują. Jeżeli bedą miały odpowiednie warunki, to będą chyba najlepszym rozwiązaniem odnośnie takiej wiel. zbiornika.

Ramirezki-można wpuścić harem 2+1

Hehe... Pomysł ciekawy, ale mało sensowny.

Blisko domu mam sklep akwarystyczny gdzie można bez problemu kupić wodę RO, także w połączeniu z moją kranówą mogę zmniejszyć twardość i pH. 

Widzę, że każdy tutaj ma inny pomysł i opinię co do danego gatunku :D Także czeka mnie ciężka przeprawa zanim podejmę jakąś decyzję 

A spytam jeszcze z ciekawości jakie ryby polecilibyście do twardej wody w takim zbiorniku? Problemu z dostępem wody RO raczej nie będzie, ale na dłuższą metę może to być dość uciążliwe, także zastanawiam się jeszcze jakie ewentualnie gatunki do twardszej wody żeby korzystać tylko z kranówy.