Jump to content

[60l]Restart Grey Mountain

DK-2012
 Share

Recommended Posts

Witam, troooooche mnie tu nie było, takie życie raz z górki, raz pod górkę.

Postanowiłem zrobić restart baniaka po 2latach. Tym razem jest to nature z lekką nutką iwagumi zamiast biotopu :razz: lecz nadal w klimatach azjatyckich.

Zbiornik dalej ten sam 60L

-filtr też Sera fil 120

-grzałka z JK animals

-Podłoże to malutki żwirek 1-3mm nie pamiętam teraz nazwy

NAWOŻENIE

-K+ aqua art

-Carbo aqua ART

-clasic aqua ART

-SERA floredepot (na starcie pod podłożem)

-15sz. Razbory klinowej

-50szt. red cherry(tak na oko)

-2szt.Piskorka kuhla

OŚWIETLENIE

-Żarówka 15W 6500k

-Grolux T8 sylvania 15W

Postawiłem na kamienie grey mountain typu ADA

Tło natomiast to moja robota ;-) styropian ciapkany rozpuszczalnikiem + czarne malowanie

Czekam jeszcze na phoenix moss i zastanawiam się nad jakąś bardzo niską roślinką w odcieniach czerwieni.

To chyba na tyle :icon_e_biggrin:  3dzień zbiornika na zdjęciach(50%starej wody+50 odstanej)

Zdjęcia nie są rewelacyjne i nie oddają klimatu tego co widać na żywo ale... zawsze coś :) POZDRAWIAM

09c3d6abe0d8.jpg

edf8617442a4.jpg

Jak widzisz mieszkam w Skandynawii,ale kupiłem w normalnym zoologicznym sklepie. Dostałem ją w małym pudełeczku (chyba tzw.in vitro) i było tyle sadzonek ze na 200 l akwarium swobodnie mogło wystarczyć. Ale wydaje mi się,że na allegro można dostać rośliny z tej firmy więc musisz rozejrzeć się.

Edited by bamse

Coś Ty zrobił... Ja uważam, że to tragedia.. Naprawdę. Ale o gustach się nie dyskutuje. Gdzie piach dla piskorzowatych?

Powiem Ci Sverting że z ciekawości poobserwowałem Twoje zbiorniki i... na Twoim miejscu nie wypowiadałbym się tak drastycznie. Odnośnie gustu masz racje, z tego co widziałem jedni go mają inni nie.

Na pałę robione przez Ciebie "biotopy" to z lekka szybkościowe wrzucenie poszczególnych elementów i "zobaczymy co się stanie" Eksperymentowac można oczywiście ale z głową, a nie lanie na pałę nawozów bo tak było napisane... dawkowanie powinno przebiegać od minimalnych ilości i codziennego podglądania baniaka.  Regularne oświetlenie a nie promienie słoneczne...

Więcej wiedzy a mniej hipsterskiego hejtowania ;-) a jak już lubisz to przynajmniej staraj się to robić kreatywnie. Szczególności że baniak jest świeży, nie rozrośnięty i obsada nie jest zakończona.

A odnośnie kuhla który żyje w BW i podłoże to bardziej żwirek, glina, torf niż wspomniany Twój piasek. Zastosowany okrągły żwirek w moim akwarium to 1-3mm bliżej 1 niż 3 więc bez problemu się w nim zakopuje. Dodatkowo są porobione kryjówki w skałkach, więc nie wiem o co Ci chodzi z tym piachem.

POZDRAWIAM miłego dnia :smile:

Edited by DK-2012

Zwykła Alternathera jest popularna jednak odmiana mini już gorzej. Odnośnie wzrostu z tego co doczytałem na zagranicznych stronach to max 5-10cm w górę. Podstawa fajnego baniaczka to taka że ma cieszyć oko właściciela. Poprzednio miałem bardziej biotopowe BW. Teraz bardziej chciałem zrobić baniak w którym będzie widać faunę niż florę. Tak wyglądał mój stary baniak po około 2 latach rozrostu z przycinaniem itp.

021ff522859c.jpg

Jeszcze jedno zdjęcie nowego akwa z bliższa. Pozdrawiam :smile:

f39cea3ae5aa.jpg

Edited by DK-2012

Powiem Ci Sverting że z ciekawości poobserwowałem Twoje zbiorniki i... na Twoim miejscu nie wypowiadałbym się tak drastycznie. Odnośnie gustu masz racje, z tego co widziałem jedni go mają inni nie.

Zbiorniki biotopowe w przeciwieństwie to wszelakich "Nature" czy Holendrów aranżacje mają naprawdę naturalne. Bez żadnej kompozycji- jej w naturze nie ma.

Zbiorniki Svertinga są naturalne, dzikie i odzwierciedlają habitat ryb, którymi się on zajmuje. Komuś może się nie podobać takie akwarium, ale rybom na pewno się podoba. To jest idea akwarystyki biotopowej.

Sam wspominałeś o torfie i glinie w ich naturalnym środowisku. Są też liście - w nich mogą się ukryć. U Ciebie jest gołe dno z albo farbowanym żwirkiem albo zmiażdżonym bazaltem- obie opcje są nieprzemyślane. Ładnie wygladaja, ale nie spełniaja wymagań ryb.

Nie wspominam już o tym, że piskorek również przesiewa piach przez skrzela w poszukiwaniu pokarmu...

Przy takich rozdzielczościach zdjęć założyłem bazalt. Pamiętaj że glina i piach sprawują konkretne zadanie dla ryb i fakt że masz żwirek nie poprawia sytuacji.

Mi się po prostu to absolutnie nie podoba i na moje oko aranżacja jest tylko na papierze.

2 piskorki to żart - ryba stadna. ;]

Krewetki przy stadzie piskorków z kolei nie dadzą rady.

Na tym kuleje taki zbiornik.

Jeśli chcesz żeby faktycznie piskorki miały się zdrowo, to polecam albo rzucić tę glinę na dno, albo piach:

Niech sobie w spokoju czyszczą skrzela i trzewia.