Skocz do zawartości

[Barwniaki czerwonobrzuche] Płeć i dziwne zachowanie


kamil92
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od 2-3 miesięcy mam u siebie w akwarium 2 barwniaki. Nawet teraz mam problem z rozróżnieniem płci, a co dopiero w sklepie, więc wziąłem 2 sztuki losowo, bo i pani w sklepie niezbyt się znała. Na początku  będąc w nowym miejscu zachowywały się spokojnie, ale po jakimś czasie sytuacja się zmieniła. Jeden z nich zaczął przeganiać tego drugiego gdziekolwiek by się ten nie pojawił. Niestety z dnia na dzień to się nasila. Biedaczek siedzi w kącie i nie może się ruszyć. Chciałbym coś z tym zrobić, a mianowicie oddać tego zastraszonego i kupić osobnika płci przeciwnej, I tu jest problem bo nie wiem jakiej płci są. Przejrzałem mnóstwo forów na tan temat i wychodzi, że mam dwie samice. Ale czy to możliwe żeby samice były wobec siebie tak agresywne? Jak w pewnym momencie zmieniłem trochę wystrój akwarium podczas podmiany wody to nawet byłem świadkiem jak ze sobą walczyły! Wyglądało to mniej więcej tak : ustawiały się naprzeciw siebie i naprzemiennie się do siebie zbliżały nagłymi zrywami, a gdy już były blisko wyglądało to jakby zczepiały się pyskami i obracały się nawzajem. Oczywiście trwało to jakiś ułamek sekundy. Następnie rozchodziły się i znowu ustawiały naprzeciw siebie. Nagrałem nawet z tego film, ale jakość bardzo średnia. I tu się pojawia problem nigdy nie spotkałem się żeby samice ze sobą walczyły. Może to jednak dwa samce? Poniżej daję zdjęcia, które znalazłem w internecie, ponieważ nie dałem rady ich uchwycić. Cały czas uciekają, albo tracą barwy jak podchodzę. Zdjęcia wziąłem z google ale tak dokładnie wyglądają moje rybki.

 

1 sztuka, ta dominująca, pływa głównie przy dnie, chowa się we wszelkich zakamarkach a jej ulubioną rozrywką jest gnębienie tej drugiej

http://img263.imageshack.us/img263/6500/dsc3800.jpg

 

2 sztuka to ta zgnębiona, siedzi w górnym rogu akwa

http://oi40.tinypic.com/fm5cnn.jpg zdjęcie wziąłem z tego forum, została zidentyfikowana jako samica.

Mimo wszystko moje pytanie brzmi. Czy to są dwie samice? To nie dziwne że walczą? oddanie jednej i zakup samca to najlepsze rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia wziałęś z internetu. To żadna identyfikacja...

 

Zrób własne, wtedy pogadamy. Teraz to wróżenie z fusów.

Co za różnica skąd wziąłem, skoro wygląda identycznie(w szczególności 1 zdjęcie). Jakbym dał własne zdj to byście nic nie zobaczyli - wiem bo próbowałem. Poza tym dość wyczerpująco opisałem problem. Nie robię ci tego na złość, ale po prostu nie mam możliwości zrobienia zdjęcia. Jeśli nie chcesz mi pomóc to się nie wypowiadaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh namęczyłem się ale mam. Jak ostrzegałem jakość będzie tragiczna.

1.ten agresywny

n8om.jpg

 

 

2.Razem spokojny na górze, agresywny na dole

xxsq.jpg

 

 

3.spokojny ładnie ubarwiony

py18.jpg

 

 

4.spokojny z utraconymi barwami

b4dj.jpg

Od razu rzuca się w oczy, że ten spokojny jest zdecydowanie mniejszy i smuklejszy od tego agresywnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Samicę wyrzucić tylko na czas tarła, czy muszę ją oddać?

 

Kamil nie wiadomo jakie masz akwarium, barwniaki łączą się w pary więc przy stosunkowo niedużym akwarium druga samica będzie miała przerąbane.

Sverting podsunął Ci fajne zdjęcie, na pierwszym planie widać dobrze samca a za nim samiczkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...