Skocz do zawartości

Ikra zebry. Proszę o pomoc.


Accord
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Te ryby są bezpłodne. Aby było coś z tych jaj musi brać udział w rozmnażaniu inny gatunek (na ogół są to ryby z rodzaju Amphilophus).
Ale ja bym się nie cieszył z tego, że ten dziwoląg próbuje się rozmnażać.

Te ryby nie powinny być sprzedawane. One ciągle cierpią.


Kupowanie hybryd to wspieranie handlu opierającego się na cierpieniu.


995001_617789664925362_51037337_n.png



 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W genach i tak będzie papuzia więc po co? Takie młode to można odłowić, ale na karmę.

Zostawianie chociażby jednej sztuki też jest wielkim błędem. Ktoś wpadł na taki sam pomysł gdy dobrała mu się para A. labiatus x A. citrinellum ;).

I teraz rynek zalany jest nieczystymi Amphilophus.



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W genach i tak będzie papuzia więc po co? Takie młode to można odłowić, ale na karmę.

 

Zostawianie chociażby jednej sztuki też jest wielkim błędem. Ktoś wpadł na taki sam pomysł gdy dobrała mu się para A. labiatus x A. citrinellum ;).

 

I teraz rynek zalany jest nieczystymi Amphilophus.

 

 

 

 

Zostały 4 z matką ale już są zjedzone a resztę odłowiłem do 25l jak troszkę podrosną to dam Duchowi jak coś to mogę jedną odstawić żeby zrobic foto jak Sverting jest ciekawy.

Edytowane przez Accord
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, jak można pomylić ten wynalazek z zebrą ksantoryczną? :) W sklepie gdyby ktoś taki kit wciskał to byłby chyba żart roku.

Jakiś czas temu przehandlowałem w sklepie (drogą wymiany) i przyniosłem do domu zdaniem sprzedawcy, cytrynową. Na moje bardziej mu do labiatusa bliżej, co widać po spiczastym pysku, może wstawię fotę, ktoś oceni?

 

Z tą łaciną to padłem normalnie! :D Amerykańce tak nazwali to stworzenie, co wywnioskować można z wyrażenia 'parrot' :) A siklazoma to już sobie dodali widocznie by nazwa była bardziej pro.

Swoją drogą uwielbiam angielskie nazwy ryb akwariowych, bawią mnie czasem do łez, np. taki convict czy rzeczona już midas cichlid...

 

Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę oto foto tylko strasznie słabe bo tel robiłem. 

 

Bardzo przypominają  pielęgnice zebry ksantoryczne.

 

Stary dziad na giełdzie miał jeszcze parkę w słoiku. dałem za parkę 50zł dużo?

 

I co z młodymi? To mutanty czy nie?

post-11708-0-20446700-1389522621_thumb.jpg

post-11708-0-82858100-1389522630_thumb.jpg

post-11708-0-89948700-1389522641_thumb.jpg

Edytowane przez Accord
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzymaj młode, zobacz czy wyżyją, ja bym ich nie odławiał w ogóle od tarlaków. Jeśli masz w zbiorniku inne ryby to pewnie by się zajęły miotem. A jak nie to rodzice by załatwili sprawę, jak piszesz.

Ogólnie dobrze byłoby abyś unikał na przyszłość podobnych eksperymentów typu papuzia, balonowa, neonowa, świecąca, przezroczysta, farbowana, itp.

 

Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...