Skocz do zawartości

zbronik niebieski filtruje pustą kryjówkę


malan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

litraż zbiornika: 160 (100x40x40)
zbiornik został założony około roku temu
filtr aquael 500l/h + ceramika
40 pielęgnica zebra narybek 1,5cm

2 dorosłe zebry

zbrojniki 2 samce 2 samice + narybek nie do złapania
około 7-10 roślin ale nie mam pojęcia co to jest
karmiłem je surową piersią kurczaka płatkami suchymi wieloskładnikowymi ochotką sercami wołowymi ogórek sałata
temperatura w zbiorniku 26stopni

 

witam wszystkich mam problem tego typu iż jak w temacie zbrojik od ostatniego wychowu narybku po wyjęciu go (narybku) z jego groty on nadal siedzi i wachluje grotę (pustą) dzieje się tak od około 1,5 tyg inne zbrojniki. Samiec choć z mniejszym porożem pływa wraz z samicami po ogólnym pobiera pokarm itp a ten ojciec ciągle siedzi w pustej grocie. co mu jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki pokarm proponujesz? Wrzucałem ogórka, marchewkę, kalafiora i z obserwacji wynika że niezbyt się tym interesowały zwłaszcza ogórkiem uważanym powszechnie za przysmak zbrojnika w dodatku tylko on tak dziwnie się zachowuję nie sądzisz, że to może mieć jakiś inny powód może jemu się wydaję że w grocie nadal jest ikra tylko jak jego myślenie zmienić.

Edytowane przez pinakolada
Zdania zaczynaj wielką literą, używaj polskich znaków i interpunkcji :) pinakolada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kojarzysz coś takiego u suk sterylizowanych jak ciąża urojona? To wynika z hormonów.

 

Dieta:

-spirulina,

-cukinia,

-ogórek,

-liście dębowe,

-raz w tygodniu możesz mrożonego cyklopa lub artemię.

 

Ja ogólnie przy jakichkolwiek rybach radzę zrezygnować z mięsa zwierząt stałocieplnych. Piranie też lepiej żeby były karmione krewetami i rybą niż jakimiś serduchami wołowymi czy innymi.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc. A możesz mi jeszcze powiedzieć jak wytłumaczyć w zoologu że chcę pokarm z tą ,,spiruliną", bo zbytnio mi się wydaję że sprzedawca nie będzie wiedział o co chodzi. a liść dębu zielony?

 

/Używaj wielkiej litery i znaków interpunkcji, bo tak to jest jedno wielkie zdanie. /Dunay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem pewny że nie będą wiedzieć:D. Sverting kiedy napisałeś mi co im dawać jeść wrzuciłem 3 plasterki ogórka (2 sparzone 1 surowy umyty) 2 plasterki marchwi (1 sparzony 1 surowy) i kawałek cukini. Leżało to na dnie od tamtej pory do dziś i nic nie zostało chociażby ruszone nie wiem o co kaman ponieważ gdy wrzucałem mrożonke ochoczo na niej siadały. Apropo naszego pacjęta dziś na moich oczach zapraszał do norki samichkę i zaowocowało to dużą ilością ikry :D:D. Martwi mnie jedynie to że niektóre jajeczka mają szarą plamkę wcześniej tego nie zaobserwowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...