Skocz do zawartości

Pytanie o rybki


damian0221
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam akwarium 140l. Chciałbym się zapytać jakie rybki mogę dokupić jeszcze do tych co mam ?

 

moje rybki to:

 

3 kosiarki

5 gupików

6 mieczyków

2 welonki

3 glonki

 

I teraz myślałem o kiryskach i o neonkach

 

Proszę doradźcie jakie ładne rybki by pasowały  do moje akwarium

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mieści Ci się to wszystko w 140 litrach? o.O

Za małe akwarium na welonki i trochę za krótkie na kosiarki i mieczyki, jaki gatunek masz na myśli pod nazwą ,,glonek''?

Podaj parametry wody i temperaturę jaką masz w akwarium oraz czy masz na dnie piasek dla kirysków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ma się nie mieścić?

Z tymi welonkami i kosiarkami to jest tak że dostałem i nie mam komu ich oddać

co do glonka to mam na myśli zbrojnik czarny i żółty

PH wody mam 7,5 resztę testów zamówiłem wiec narazie nie powiem

temperatura wody to tak 25 -26 stopni

A na spodzie mam żwirek o granulacji 1-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz trzymać tam welony ? One preferują zakres temp. od 19-23 stopni C

Masz taką zupę rybną. Na twoim miejscu bym pooddawał welony, kosiarki, mieczyki nie wiem jak z glonojadami pewnie ten ''czarny'' to zbrojnik niebieski też pewnie do oddania. Jak pooddajesz te ryby to dopiero zaczynaj kupować nowe i nie kupuj tych które Ci sie podobają tylko najpierw sprawdź czy zapewnisz im dobre warunki ( czyli parametry wody temp. litraż itp.)    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj dokładne wymiary akwarium czyli długość szerokość i wysokość ?

Co do zbrojnika to jak chcesz czytałem że minimalne wymiary dna wynoszą 80x 35 Ty z pewnością je masz ale nie którzy mówią, że akwarium o litrażu ok 200l jest odpowiednie dla niego. Zbrojniki strasznie niszczą rośliny czyli je łamią wyrywają z podłoża itp.

Jak chcesz z nimi decyzja należy do Ciebie. Mieczyki kolego już Ci napisał pewnie masz za krótkie akwarium potrzebują minimum 100 cm

co nie znaczy, że jak masz 100 cm to one się będą tam dobrze czuły. Dlatego napisałem że lepiej dla ryb jeżeli je oddasz.    

Edytowane przez kolo123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojć sorki nie te akwarium :D 80x 30 x 40. Ze zbojnikiem to nie wiem ale mieczyki na pewno będziesz musiał oddać.

Ja bym proponował taka obsadę ;

 

gupiki 

neony innesa x15 

kiryski x 5 ( tylko piasek na dnie !!! ) 

i zamiast zbrojnika coś mniejszego i nie niszczącego roślin czyli otoski x5 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...