Skocz do zawartości

gupik znów w ciąży ? czy to możliwe ?


beciul.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie dotyczące rozmnażania gupików. Kilka dni temu zakupiłam dwie samiczki (obie były w ciąży już przy zakupie) ponieważ było to zaawansowane stadium umieściłam je w kotniku. Jedna z nich tego samego dnia w nocy urodziła 15 gupików. Teraz rybka jest 3 dni po ciąży jednak nadal jest gruba i posiada z tyłu plamkę. Czy jest możliwość że wstrzymała ciąże ? Zupełnie nie wiem jak to wyjaśnić. Może to przez stres? Czy znów spodziewać się porodu ? Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję.

 

1_t.jpg 2_t.jpg 3_t.jpg 4_t.jpg
 

 

Dodaje zdjęcia, mam nadzieje że w ogóle się otworzą, nie są najlepszej jakości, ale zawsze da się na nich zauważyć to czy tamto. Dla porównania na zdjęciach widoczna jest również druga ryba która także się okociła, jednak ona nie jest już gruba. dodam iż ta druga miała 13 rybek.

Edytowane przez pinakolada
Zdanie zaczynaj wielką literą i dbaj o pisownię. pinakolada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie dotyczące rozmnażania gupików. kilka dni temu zakupiłam dwie samiczki (obie były w ciąży już przy zakupie) ponieważ było to zaawansowane stadium umieściłam je w kotniku. Jedna z nich tego samego dnia w nocy urodziła 15 gupików Teraz rybka jest 3 dni po ciąży jednak nadal jest gruba i posiada z tyłu plamkę.. Czy jest możliwość że wyba wstrzymała ciąże ? zupełnie nie wiem jak to wyjaśnić. może to przez stres? czy znów spodziewać się porodu ? Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję.

 

1_t.jpg 2_t.jpg 3_t.jpg 4_t.jpg

 

 

dodaje zdjęcia mam nadzieje że wgle się otworzą, nie są najlepszej jakości ale zawsze da się na nich zauważyć to czy tamto. Dla porównania na zdjęciach widoczna jest również druga ryba która także się okociła jednak ona nie jest już gruba. dodam iż ta druga miała 13 rybek.

jak dlugo trzymales ja w kotniku moze nie skonczyla albo jest najedzona 

 

Na forum wymagana jest poprawna pisownia.

/ Luna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dlugo trzymales ja w kotniku moze nie skonczyla albo jest najedzona 

 

przed pójściem spać sprawdzałam w kotniku nic nie było, ryba musiała kocić sie w nocy, gdy wstałam poobserwowałam samicę przez jakiś czas, stwierdziłam że skończyła więc ją wypusciłam, narybek zabrałam do osobnego zbiornika. do kotnika wpuściłam kojelna rybkę która także była kotna. ta druga się okociła i jest teraz chuda natomiast tamta tak jak na zdjęciach powyżej..

U ryb żyworodnych jak się łatwo się domyśleć występuje zapłodnienie wewnętrzne , a samice są w stanie przechowywać nasienie przez długi czas tak że nawet jeśli nie ma w akwarium samca moga wydawać na świat potomstwo nawet kilkakrotnie.

 

Tak, czytałam o tym. ale żeby w tak krótkim odstępie czasowym ? po ok 25 dniach powinna kolejny raz urodzić ( z tego co wyczytałam, w sumie doświadczenia nie mam )

jak dlugo trzymales ja w kotniku moze nie skonczyla albo jest najedzona 

 

A co do "najedzona" od czasu gdy zdarzyło mi się przekarmić molinezje z karmą ostrożnie ;) więc wątpie by to było to, zresztą ta tylnie plamka.. no sama nie wiem

 

Nie będę już poprawiała wcześniejszych wpisów. Zdania zaczynaj wielką literą, używaj interpunkcji i polskich znaków w kolejnych wpisach.

pinakolada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witajcie.
Ja również Mam taki problem z Głupiczką.
Była gruba z czarną plamką. Przełożona do kotnika po 2-3 dniach urodziła młode, które uciekły z kotnika. Znalazłem w zbiorniku 3 sztuki które udało mi się wyłapać i przerzucić z powrotem do kotnika zakrywając góre, by nie uciekały (Chyba musiały wyskoczyć z niego, ponieważ kotnik jest z strasznie gęstej siateczki). Samice wrzuciłem do zbiornika głównego, ale nadal była gruba. Dziś rano (7dni po 1 urodzeniu) zauważyłem w zbiorniku 2 małe rybki. Zastanawiam się czy to po tej samej samicy. Ona nadal jest strasznie gruba i ma czarną plamkę. Rybki karmię 1-2 razy dziennie po szczypcie karmy. Uważam że nie jest to za dużo, bo karma nawet nie zdąży opaść na dno jak zostaje zjedzona.
Czy ta samiczka może nadal mieć małe w tej samej ciąży. Czy powinna znaczącu schudnąć po porodzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogła mieć małą ilość  lub na dzień dobry od razu zjadła młode .

Ok. Przez to, że nie schudła to mam rozumieć, iż znów będzie miała miot w najbliższym czasie? Czy jeśli przeniosłem samice do kotnika, to mam ją karmić tak samo, czy może mniej lub więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem... , gupik daje miot co ok 3tygodnie +- , poród może trwać kilka godzin, pół dnia ale nie kilka tygodni :). Masz karmić ją na tyle by aby zjadła pokarm - troszkę, nie nakarmisz jej taką ilością co resztę ryb. Włóż ją do kotnika kiedy naprawdę będzie miała duży brzuch. A jak są we dwie w tym kotniku to jedna drugiej zje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

"Samica gotowa jest do kolejnego zapłodnienia już w kilka godzin po porodzie. Jeżeli do zbliżenia nie dojdzie, może użyć spermy tego samego samca, którą jest w stanie magazynować. W ten sposób potrafi zajść w ciążę nawet 4 razy z rzędu."

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Pawie_oczko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...