Skocz do zawartości

Powrót do akwarystyki.


Rekomendowane odpowiedzi

Srawa testów rozwiązana :)

 

Teraz mam inny problem. Przytargałem dzis do domu naręcze korzeni i gałęźi drzew liściastych, wszystkie wyciągnąłem z nurtu rzeki. Okorowałem i teraz gotuję w wodzie z solą. Po ugotowaniu przepłuczę wodą z octem i zostawię na kilka dni w wodzie z solą, później jeszcze kilka razy wypłuczę. 

Mam też liście dębu czerwonego i szyszki olchy.

Piasek do piaskownicy też jest.

 

Nie mam pojecia jednak jak się za to zabrać  :-|  Czy dawać torf pod piasek? Albo włókno kokosowe? Jeżeli tak to w jakich ilościach?

 

Przypomnę, że baniak jest o rozmiarach  80 x 30 x 40(wysokosć) w planie BW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

mogłby ktos proszę zerknać na parametry wody w moim zbiorniku?

Testy kropelkowe firmy JBL

pH 6.5 do 7

KH 2 (już po 2 kropli kolor był lekko pomarańczowy)

GH 1-2 (już po pierwszej kropli kolor był niebiesko/zielony)

 

Dodam jeszcze, że NO3 : 1   oraz   NO2 : 0.025, ale nie ma jeszcze roślin i zbiornik jest zalany dopiero od 5 dni więc cykl azotowy dopiero się ruszy :razz:  

 

Czy biotop BW dalej wchodzi w grę przy takich parametrach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, korzenie i liście już są od 4 dni  :razz:  Szyszki olchy wrzucę za chwilę. Korzenie wygotowałem, a liście sparzyłem i jakoś nie robi się "herbata". Dodam jeszcze trochę umytych (nie parzonych) liści, może oddadzą trochę garbników i woda zmieni barwę.

Dodam tylko, że woda jest lekko mleczno/mętna ale mam nadzieję, że filtr i bakterie poradzą sobie z tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie, jakie rośliny polecacie do akwarium BW?  Do zbiornika 96l zamówiłem już 15 sztuk 2cm pistii, aby ograniczyć trochę dostęp światła. Myślałem jeszcze o kilku podłużnych roślinach podobnych do nurzańca, ale nie jestem pewiem które gatunki naturalnie wystepują w tym środowisku.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dawaj anubiasy...

 

Tlko rośliny z Ameryki Płd. wchodzą w grę. Anubias to rodzina roslin z Afryki...

 

 

 

 

Przede wszystkim Echinodorusy. 

 

Czy Echinodorus występuje naturalnie w BW amazonii? Mi ten biotop kojarzy się z zielskiem pływającym po powierzchni oraz ubogą roślinnością pod powierzchnią...  :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak więc już prawie ukończyłem przygotowania :razz:

Robiłem dzis testy i tak: NO2 : 0.025mg/l oraz NO3 : 0

Wygląda tak jaby już było prawie gotowe, muszę jeszcze schować grzałkę oraz zielone plastiki i będzie dużo ładniej. Może dodam więcej pistii aby trochę przyciemnić i będę powoli kupował rybki. 

Tak to wygląda teraz, poziom wody będzie o ok 4cm wyższy.

post-19897-0-93608300-1390935821_thumb.jpg

post-19897-0-89720700-1390935854_thumb.jpg

Edytowane przez Kiełbiewełbie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...