Skocz do zawartości

Liście Dębu


Stanek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jako podłoże mam piasek w akwarium i zastanawiałem się czy by nie wrzucić troszkę liści. Szukałem na forum, ale znalazłem tylko jak je przygotować ( wyszukiwarka jest kiepska).

-Czy oprócz efektu wizualnego mają jakieś właściwości?

-Czy zmieniają ph wody?

-Jak długo mogą pozostać w akwarium zanim zaczną gnić?

 

To na tyle, dzięki.

post-18117-0-94924500-1388423172_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedzam forum dopiero od kilku dni, ale już przez ten czas się przewinęło o właściwościach liści dębu, ale fakt, wyszukiwarka leży i kwiczy, niestety ;/

 

 

  • Ma podobne właściwości do kory dębowej, torfu. Pozwala na zakwaszenie wody i uzyskanie wody o właściwościach pożądanych dla gatunków z biotopów „czarnych wód”.
  • Garbniki uwalniane w wodzie mają działanie osłonne, ikra ryb nie psuje się tak łatwo.
  • Garbniki pomagają w kondycjonowaniu i  kuracji ryb. Mogą wyeliminować konieczność stosowania chemicznych leków przy łagodniejszych schorzeniach, lub w początkowych stadiach niektórych chorób ryb.
  • Zmiana ph wody również może pomóc przy krastorostach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając strony w internecie natrafiłem na takie stwierdzenie (dotyczące liści dębu i szyszek olchy) :

"Wzbogacają  wodę w kwas humusowy. Można to porównać z parzeniem bardzo słabej herbaty. Wynikiem jest otrzymanie czarnej wody, niezbędnej do rozmnożenia niektórych ryb. Służy to jednak tylko nielicznym gatunkom: neony, paletki brunatne, bystrzyki, niektóre pielęgnice i inne ryby pochodzące z dorzecza Amazonki. Niedoświadczeni akwaryści próbują w ten sposób obniżyć pH wody, co im się zazwyczaj nie udaje, gdyż humus natychmiast traci swą aktywność przy odczynie pow. 6,9 pH i wysokiej twardości. Jeśli pH jest niższe od 7,0, woda nabiera lekko złocistego koloru i jej pH podlega następnemu bardzo delikatnemu obniżeniu".

 

Czy to prawda?

Edytowane przez andy102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...