Jump to content

Atak glonów

waisik
 Share

Recommended Posts

1.Kiedy akwarium zostało zalane (data)- Akwarium zalane 6 miesiąca temu
2.Litraż i wymiary akwarium - 120L 
3.Jakie jest oświetlenie(rodzaj,oznaczenie,moc-W/L)- 2x18W świetlówka tylka 6500k przód biała zimna
4.Jak długo świecisz (ile godzin)- 11h
5.Podłoże - dokładny opis lub nazwa handlowa JBL Manado
6.Filtracja - JBL 1200 (ceramika, gąbka)
7.Typ zbiornika (Twoje założenie lub cel do jakiego dążysz,np.ogólny,roślinny itd.) - roślinny
8.Ozdoby (jakie)- Korzeń 
9.Rośliny (ile,jakie)- nie znam nazw
10.Ryby - obsada (jw.)- 4x neon 3x rozbora
11.Podmianki (jak duże,jak często, jaka woda, kiedy ostatnia podmiana?)- 1x w tygodniu 20%, kranowa
12.Nawożenie akwarium (czy podajesz nawozy,jakie,ile? )- Easy life profito, i JBL ferropol 24
13.CO2 (czy jest,jak dystrybuowane?)- butla 2b/s

14.Parametry wody/ aktualne wyniki testów jakie posiadasz NO3, PO4 , KH, GH, , Ph ,Fe - PH 6.6 -6.8, KH 17, NO2 0,01, NO3 1 Fe 0,05(wg testów kropelkowych jbl)
15.Czy ostatnio robiłeś coś co mogłoby zdestabilizować zbiornik ? Zwiększyłem moc oświetlenia o 25W ledy białe zimne ale już odłączone
16.Jak często są karmione ryby i czym/ jak szybko ryby zjadają pokarm i czy zostaje po karmieniu? Raz dziennie, mała ilość
17.Fotka całego zbiornika i fotka detali - post-19799-0-91179400-1388249814_thumb.jpg

Dodam że jestem początkujący proszę o pomoc dziś podmieniłem 40% wody jutro mogę podać parametry

A nawozy i co2 zostawić tak jak jest??? Mam pytanie czy co2 zostawiacie na noc czy wyłączać. Poćwicze z podmianami 2x w tygodniu zobaczę efekty.
Pytanie mam jeszcze czy oświetlenie może zostać jak jest ?? czy mało bo albo mam źle nawożone albo coś z oświetleniem bo czasami widać stagnację roślin.

Kolego, masz masakrę do kwadratu z nawożeniem. Chcesz hodować rośliny ? Zacznij od hodowli drewna, im nie zaszkodzisz. A tak na poważnie:

1) Jak wyliczyłeś no3 =1mg/l i gdzie do diabłą u Ciebie jednostki przy liczbach ? Fe podnieś do 0,15mg/l. Może wywalić Ci zielenice kolonijne. Co z fosforem i potasem ?

Edited by tomeksup

12.Nawożenie akwarium (czy podajesz nawozy,jakie,ile? )- Easy life profito, i JBL ferropol 24

Jedno i drugie to praktycznie mikro, nie licząc śladowych ilości potasu i magnezu (którego i tak masz zapewne dość w wodzie).

Braki w marko, azot, fosfor, potas (zapewne też).

Dopóki nie zaczniesz nimi nawozić, zostaw żelazo w spokoju.

Kolego, masz masakrę do kwadratu z nawożeniem. Chcesz hodować rośliny ? Zacznij od hodowli drewna, im nie zaszkodzisz. A tak na poważnie:

1) Jak wyliczyłeś no3 =1mg/l i gdzie do diabłą u Ciebie jednostki przy liczbach ? Fe podnieś do 0,15mg/l. Może wywalić Ci zielenice kolonijne. Co z fosforem i potasem ?

Robiłem na testach JBL combiset. Mam w zestawiem pH KH FE no2 no3.

Wg tabelki No3 mam 1mg/l

Dopiero dogryzam się w ciekawym hobby i proszę o rady bo wtedy mogę szybciej doprowadzić odpowiednie parametry wody (i o wiele szybciej) wymieniając doświadczenia z doświadczonymi akwarystami