Jump to content
Sign in to follow this  
gapa

Wybór biotopu

Recommended Posts

Witam

 

Potrzebuje waszej pomocy! Będę zakładał nowy zbiornik 250L. Nie chce zrobić jakiegoś misz-maszu tylko zdecydować się na jeden biotop i tego się trzymać. Zastanawiam się nad BW, ale sam do końca nie wiem. Na pewno odpada Malawi bo jakoś sam piach i kamienie mnie nie kręcą. Jaki biotop jest łatwy w utrzymaniu pod względem parametrów wody, dostępności ryb? Ewentualnie co byście polecali? 

 

Aha i parametry mojej kranówki:

pH - 7,5

DH - 12-13 (tak mi się zdaje, nie mam testów a na stronię wodociągów była podana twardość w "mg CaCO3/l" wygooglowalem i przeliczyłem na DH)

KH - brak danych... 

Edited by gapa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz rasowe BW to na pewno potrzebny był by filtr RO, wodę masz dość kiepską pod BW więc armata torfowa to byłby nie najlepszy pomysł dlatego, że do podmian będziesz potrzebował dość dużej ilości wody więc armata musiała by być dość spora.

Malawi na prawdę jest ciekawym biotopem ( Tanganika również ), a co do dostępności ryb z Malawi lub Tanganiki to w Nowym Sączu na pewno nie będziesz miał z tym problemu, wiem bo sam mieszkam w okolicy Nowego Sącza, i nie ma problemu dostać ryb z Malawi/Tanganiki.

Edited by Bora

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra, przebrnąłem kolejne strony biotopów i chyba jedyne co mi zostaje bez większych kombinacji z wodą to malawi, tanganika, jezioro wiktorii, czyli ogólnie afryka. Poprawcie mnie jak się mylę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To czytaj, czytaj i pytaj.

Jeśli podoba Ci się Tanganika to zerknij może na Księżniczki z Burundi, w NS u pewnego gościa który handluje praktycznie rybami z Malawi i Tanganiki dostaniesz je za grosze, ryba jest przepiękna, ma również przepiękny charakter. Myślę, że twoje akwarium było by w sam raz, lecz fajnie by było gdybyś podał wymiary.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wymiar standardowy na 250L czyli 120x40x50

Właśnie patrzyłem na te Księżniczki! Ryby piękne i coraz bardziej mnie tanganika przekonuje, tym bardziej że z roślin do tego biotopu mam większość w aktualnym zbiorniku i nie wymagają one jakichś specjalnych warunków. Nużaniec, anubias, mikrozorium wszytko ładne i do kamoli w tanganice pasuje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×