Skocz do zawartości

Wybór biotopu


gapa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Potrzebuje waszej pomocy! Będę zakładał nowy zbiornik 250L. Nie chce zrobić jakiegoś misz-maszu tylko zdecydować się na jeden biotop i tego się trzymać. Zastanawiam się nad BW, ale sam do końca nie wiem. Na pewno odpada Malawi bo jakoś sam piach i kamienie mnie nie kręcą. Jaki biotop jest łatwy w utrzymaniu pod względem parametrów wody, dostępności ryb? Ewentualnie co byście polecali? 

 

Aha i parametry mojej kranówki:

pH - 7,5

DH - 12-13 (tak mi się zdaje, nie mam testów a na stronię wodociągów była podana twardość w "mg CaCO3/l" wygooglowalem i przeliczyłem na DH)

KH - brak danych... 

Edytowane przez gapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz rasowe BW to na pewno potrzebny był by filtr RO, wodę masz dość kiepską pod BW więc armata torfowa to byłby nie najlepszy pomysł dlatego, że do podmian będziesz potrzebował dość dużej ilości wody więc armata musiała by być dość spora.

Malawi na prawdę jest ciekawym biotopem ( Tanganika również ), a co do dostępności ryb z Malawi lub Tanganiki to w Nowym Sączu na pewno nie będziesz miał z tym problemu, wiem bo sam mieszkam w okolicy Nowego Sącza, i nie ma problemu dostać ryb z Malawi/Tanganiki.

Edytowane przez Bora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czytaj, czytaj i pytaj.

Jeśli podoba Ci się Tanganika to zerknij może na Księżniczki z Burundi, w NS u pewnego gościa który handluje praktycznie rybami z Malawi i Tanganiki dostaniesz je za grosze, ryba jest przepiękna, ma również przepiękny charakter. Myślę, że twoje akwarium było by w sam raz, lecz fajnie by było gdybyś podał wymiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiar standardowy na 250L czyli 120x40x50

Właśnie patrzyłem na te Księżniczki! Ryby piękne i coraz bardziej mnie tanganika przekonuje, tym bardziej że z roślin do tego biotopu mam większość w aktualnym zbiorniku i nie wymagają one jakichś specjalnych warunków. Nużaniec, anubias, mikrozorium wszytko ładne i do kamoli w tanganice pasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejne pytanie

 

Czy takie skały rzeczywiście nadają się do tanganiki?

http://allegro.pl/one-stone-koral-czerwony-mega-efekty-w-akwarium-i3836155590.html

 

Mam coś takiego, kupiłem za grosze na składzie budowlanym, ale do akwarium które mam teraz nie pasował i siedzi w koncie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...