Skocz do zawartości

Karmienie rybek


cfx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 160L akwarium a w nim: 10 mieczyków, 10 molinezji, 6 neonków, 6 kirysków i 6 glonojadów. Do tej pory dawałem im tylko i wyłącznie Tropical Ichtio vit, ale myślę że to nie wystarczy i będę musiał zacząć im dawać jakiś lepszy pokarm, ale jak wszedłem na allegro rozejrzeć się to zwariowałem, dlatego prosiłbym i pomoc w wyborze pokarmu dla moich rybek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsadę doradził mi sprzedawca w sklepie to myślałem, że będzie w porządku .

Wszystkie te karmy trzeba kupować osobno czy jest jakaś karma zawierające wszystkie te składniki?   

Edytowane przez Gagatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ryby rosną duże przez co produkują dużo kału który się rozkłada i tworzy substancje szkodliwe dla ryb.Nie wiem jak do akwarium wygląda. Miałem 6 mieczyków w 72l akwarium(wiem że to był błąd) a już 3 dni po podmianie wody było jak w oborze.

Edytowane przez KILEROW2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko że za 2 miesiące będziesz miał 10  8 cm mieczyków i tak zostanie do końca życia.A normalnie rosną do 15cm.A i to samo z molinezjami.Lepiej żebyś oddał glonojady.Dokupił  kiryski na dno i oddał albo mieczyki albo molinezje.

Edytowane przez KILEROW2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam 160L akwarium a w nim: 10 mieczyków, 10 molinezji, 6 neonków, 6 kirysków i 6 glonojadów. Do tej pory dawałem im tylko i wyłącznie Tropical Ichtio vit, ale myślę że to nie wystarczy i będę musiał zacząć im dawać jakiś lepszy pokarm, ale jak wszedłem na allegro rozejrzeć się to zwariowałem, dlatego prosiłbym i pomoc w wyborze pokarmu dla moich rybek :)

Witam. O obsadzie nie będę pisał bo to już zostało napisane wyżej. Jeśli chodzi o pokarm to powinien on być jak najbardziej urozmaicony. Poza tym mieczyki , molinezje czy tez glonojady potrzebuja w swej diecie pokarmów roślinnych.

Jeśli chodzi o mrożonki, tak jak pisał Bora, wszystkie te pokarmy należy podawać rybkom, czy wybrać tylko jeden i jego się trzymać?

Często w sprzedaży można spotkać mrożoną ochotkę. Z podawaniem tego pokarmu należy uważać ponieważ ochotka w naturalnym środowisku często żyje w mule w zanieczyszczonych zbiornikach ( podobnie zresztą jak rurecznik - tubifex ) przez co może gromadzić w swoim organiźmie trujące związki oraz zarazki. Poza tym podając ochotkę oraz rureczniki  w nadmiarze można łatwo doprowadzić do otłuszczenia ryb , a w konsekwencji do ich śmierci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Molinezje i mieczyki zbierają pokarm z powierzchni i bezpośrednio z wody. Jak dla mnie najlepsze płatki + od czasu do czasu mrożonki. Jeżeli płatki to proponuję zmieszać kilka pokarmów z jednej linii np operujesz Tropicalem więc Ichtio, Ovo, Super +Spirulina w jednym opakowaniu i masz konkretny pokarm - tylko przykład, bo możesz mieszać też inne produkty. Dodatkowo ja u siebie dawałem mrożonki w kostkach typu serca wołowe i naprawdę molinezje miały smaczny "niedzielny obiad" .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

... produkują dużo kału który się rozkłada i tworzy substancje szkodliwe dla ryb...

Tu bym polemizował, akurat przykład nie trafiony. Ale przerybienie jest i tego faktu nic nie zmieni. A kolega cfx na dłuższą metę słabo by się czuł w pokoju 20m2 z dziesiątką swoich kolegów. ;)

 

Co do karmienia. Ja bardzo lubię kiełbasę i bursztynowy napój. Ale na tym długo bym nie pociągnął. Ja dawałbym wszystkiego po trochu pamiętając aby nie przekarmiać ryb. Dlatego informacja  andy102 jest jak najbardziej na miejscu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...