Skocz do zawartości

Zwalczanie ospy


Seba111
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj 10 dzień i wszystko ok jest , poczekam może do pewności tak jak pisaliście o tych fazach . Co teraz doradzacie jak jestem na tym etapie poczekać jeszcze co będzie czy już odmulić i zrobić jakąś małą podmianę wody ? Jak tak to ile ? 

PS. Wiem , wiem zawsze uzupełniam mniej więcej taką wodą jak jest w baniaku ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odmulić to można zawsze, nawet i codziennie jakbyś miał czas. Ta zaraza przebywa na dnie i roślinach nim się wykluje. Czyli w sumie lałeś specyfik 4 razy? Powinno wystarczyć, ale jeśli na rybach są nawet pojedyńcze kropki to może trzeba będzie kurację powtórzyć.

 

Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rybkach już nic nie zauważyłem , bardzo dobrze się mają , zostawię taką temperaturę przez parę dni omule dno i przy tym spuszczę gdzieś 100 litrów wody i wleję nową oraz do filtru dam wegiel 

 

Teraz pytania mam 2 jeszcze : 

 

1.W filtrze na dole mam gąbki , na środku keramzyt i na górze ceramikę  i teraz do tego jeszcze dołożyć węgiel aktywny czy coś wyciągnąć ?

2.Jak wygląda sprawa z helenami , bo mam obawy , że przy takiej temperaturze one zaczną mi się mnożyć jak te pasożyty .. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jest 13 dzień kuracji , było parę dni spokoju ale dzisiaj zauważyłem u neonka , że raz płynie normalnie a raz miota nim po całym akwa już umierał , ale na nim nie było żadnych podejrzanych śladów .. więc nie wiem co robić . 

Postanowiłem , że odmulę dzisiaj dno całe i podmienię z 50 litrów wody i jutro lub po jutrze kolejne 50 i będę się zastanawiał , żeby zakończyć leczenie , czyli wymienię jeszcze raz 100 litrów wody chyba , że już nie będę musiał i poprostu dam węgiel aktywny w filtr no i włączę oświetlenie .. 

Jeśli macie jakieś rady lub przeciwwskazania do tego co chce zrobić to proszę pisać , na pewno mi pomożecie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam dzisiaj 8 dzień leczenia i nic nie padło . Byłem dzisiaj u sąsiada , żeby zrobił mi wszystkie testy wody (walizeczką JBL ) i powiedział , że wszystko jest w porządku z wodą pod te rybki co mam :) I dał mi na ospę wodę z swojego morskiego akwarium , Nie całe 1,5 l wody i powiedział , żebym wlał to pomoże , bo zawsze tak robi . I teraz moje pytanie wlewać to do baniaka czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , dzisiaj 14 dzień już jest leczenia nr 2. Temperatura nie wiem dlaczego ale obniżyła mi się do 27 stopni , zaraz ją podwyższę. 

Ogólnie jest okey , nic nie zdycha w baniaku , żyje sobie . Dzisiaj odmulałem dno i przy okazji wyczyściłem gąbki w filtrze bo już był trochę zawalony .. No i odpalam go i nagle cały syf który był w wężu poleciał do baniak .. aż się ciemno zrobiło ;o 

I teraz się zastanawiam czy może to rybką zaszkodzić.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio jak miałęm ospę to ustawiłem 33 stopnie takową utrzymywałem przez 9-10h i po ospie nic nie zostało. Z pewnością ktoś nade mną już Ci o tym pisał. Jakbyś próbował tak robić najpierw przeczytaj czy CI ryby wytrzymają taką temperature. W dziale choroby i leczenie jest temat o ospie i tam jest ile jakie gatunki wytrzymują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam , dzisiaj jest 25 dzień czyli cały cykl powtórzony i wszystko jest ok , dzisiaj chciałem zrobić podmianę i wody i zauważyłem ze samica kakadu (prawdopodobnie to samica bo jest mniejsza od tamtej ) jest gruba i siedzi cały czas przy dnie , czyżby to oznaczało ze się rozmnoży?? \

 

I co do leczenia to planowałem dzisiaj zrobić podmianę tak z 40% z odmulaniem dna , przeczyszczenie filtru w środku no i wsadzenie tam węgla aktywnego no i włączenie światła , ale w takiej sytuacji nie wiem co zrobić teraz .

Edytowane przez Seba111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Karmie płatkami filmy ichtio vit oraz malawi flakes , na żywy pokarm nie mogę się doczekać , bo tylko słyszę będzie za tydzień , będzie za dwa .. Moze lepiej zamówić z allegro albo jakiejś innej strony ? jak macie jakaś zaufana to proszę o jakiś link ;) 

Karmione są tak 2 razy dziennie małymi dawkami żeby nie było za dużo . Tak robię głodówkę co tydzień . 

 

Proponuje zrobić tak ; co do kakadu pisać w drugim temacie co założyłem w odpowiednim dziale , a tutaj porostu prosiłbym o końcowa wypowiedz na moje pytania i można zamykać temat ;) 

 

--

 

 

"I co do leczenia to planowałem dzisiaj zrobić podmianę tak z 40% z odmulaniem dna , przeczyszczenie filtru w środku no i wsadzenie tam węgla aktywnego no i włączenie światła , ale w takiej sytuacji nie wiem co zrobić teraz ."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I co do leczenia to planowałem dzisiaj zrobić podmianę tak z 40% z odmulaniem dna , przeczyszczenie filtru w środku no i wsadzenie tam węgla aktywnego no i włączenie światła

 

Tak zrób. Temat zamykam.

 

Ps. Zaczynaj zdania z wielkiej litery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...