Skocz do zawartości

Problem z Eleocharis acicularis


kolo123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam  problem z Eleocharis acicularis posadziłem go ok półtorej tygodnia temu i widzę tylko jak jego ''listki'' zaczynają żółknąć.

Eleocharis acicularis jak czytałem nie potrzebuje on dużej ilości światła lecz tylko dobrego podłoża. Pod żwirkiem mam ziemie, 

nawozów nie podaje, oświetlenie to 2x 15w żarówki energooszczędne ( 2400k). ( baniak 96l, wysokość 40 cm )

W jaki sposób go wyratować ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek elosiek czasami nie ciągnie większości z ziemii?

 

 

Bardziej upatrywał bym tu problemu. W barwie i ilości światła bo akwarium ma 40 cm.

Elosiek potrzebuje również nawożenia "z wody" i przydał by się też węgiel w płynie.

Ale faktem jest, że w tym przypadku również światło elosiowi za bardzo nie służy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi kupie na wszelki wypadek jeszcze kulki glina- torf i wsadzę mu pod korzonki, a czy jak kupie ukorzeniacz do roślin to mogę pod każdą z sadzonek podłożyć po małym kawałku ? 

Jako nawożenie z wody zastanawiam się nad solami lub gotowymi nawozami co polecacie ? 

I od czego jest jaki pierwiastek, np żelazo wiem że jest dobre jak liście mają dziurki albo żółkną, ale nie wiem od czego jest fosfor itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam sole, jeśli nie masz pojęcia o co chodzi z nimi, to bierz gotowca. Co to jest ukorzeniacz i jaki jest jego skład ?

 

 

 

I od czego jest jaki pierwiastek, np żelazo wiem że jest dobre jak liście mają dziurki albo żółkną, ale nie wiem od czego jest fosfor itd.

 

Każdy objaw może mieć wiele przyczyn. To nie takie proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych gotowców, potem znów problemy z odpowiednim stosunkiem i co mu polecisz dokup to i to? Nawozy od producenta, ale każdy pierwiastek osobno (i nawozisz  jak producent zalecił), albo sole (taniej a to samo co jakieś firmowe).

Żadnego pojęcia nie trzeba mieć, wprowadzasz dane w kalkulator, odważasz sole, robisz roztwór, i nawozisz tak jak wprowadziłes w kalkulator...

I bez różniczy czy producent czy sole będziesz wprowadzał korekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłopoty są wtedy kiedy akwarysta nie wie co robi.  Proponuję przeczytać: 

 

 
To ci wyjaśni wiele o roślinach i czego one oczekują.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo dzięki to tak na razie zaczynam nawozić zwykłymi nawozami dostępnymi w zoologicznym, a jak sobie to wszystko na spokojnie poukładam to wtedy pokupie sole. 

 

PS. Dojdzie jeszcze świetlówka 15w t8 i CO2 jeszcze nie wiem czy z butli czy z bimbrowni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...