Jump to content

jakiś taki dziwny filtr

diotyma
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie.

Jestem od wczoraj dumna posiadaczką akwarium( jeszcze bez domowników). Dzisiaj wsypałam żwirek i wszystkie te rzeczy. No i tutaj mam problem, ponieważ odkupiłam filtr już urzywany i w momencie jak go podłączyłam on co jakiś czas się wyłącza. Nie wiem o co chodzi a z tego co wiem nie powinien tak robić. Pomocy !! Filtr ma nazwę Interpet PF3.

Będę wdzięczna za pomoc.

Zakładaj tematy w odpowiednich działach. Przenoszę. Mapet

Edited by Mapet
Zły dział.

Filtr to urządzenie działające 24h na dobę, bez żadnych przerw. Jeżeli chcesz, aby działał niezawodnie przez wiele lat - kup coś porządnego. Sam się przekonałem co do jakości tych tańszych. Co kilka dni musiałem swój wyłączyć na kilka minut, ponieważ wydajność spadała do zera. Po ponownym włączeniu pompował normalnie.

PS Ja bym się bał mieć niesprawne/uszkodzone urządzenie podpięte do prądu w wodzie :)

Ja myślę że jest to wada techniczna spowodowana jakimś minimalnym uszkodzeniem przewodu zasilającego szczegolnie w miejscu połączenia go z urządzeniem napedzającym. Czasami się zdarza że przewód zasilajacy ulegnie jakiemuś minimalnemu uszkodzeniu co powoduje od czasu do czasu przerwę w przepływie prądu. ( tzw słabe styki ). Oczywiście jeśli się okaże że jest to wada przewodu taki przewód należy niezwłocznie wymienić.