Skocz do zawartości

Grzałka 50W > Temp. na noc spada a w dzień rośnie


jarkopolo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Borykam się z następującym problemem:

Posiadam akwarium 25L, które jest wyposażone w grzałkę 50W.  W ciągu dnia temp. wody osiąga nawet 27.5 stopnia a w nocy spada do 25 (czasami do 24.5 stopnia) Pokrętło ustawione jest na 24 stopnie. Co mam robić w takim przypadku. Termostat jest chyba po to aby regulował temperaturę. U mnie natomiast wahania temp. są chyba za duże. Troche mnie to niepokoi. Wcześniej miałem grzałkę z termostatem 25W i na noc temp. potrafiła spadać o 4 stopnie. Dlatego zdecydowałem się na silniejszą grzałkę bo wydawało mi się, że 25W to za mało. W nocy spada temp. w moim mieszkaniu o jakieś 4 stopnie.

Czekam na wasze opinie i porady.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Borykam się z następującym problemem:

Posiadam akwarium 25L, które jest wyposażone w grzałkę 50W.  W ciągu dnia temp. wody osiąga nawet 27.5 stopnia a w nocy spada do 25 (czasami do 24.5 stopnia) Pokrętło ustawione jest na 24 stopnie. Co mam robić w takim przypadku. Termostat jest chyba po to aby regulował temperaturę. U mnie natomiast wahania temp. są chyba za duże. Troche mnie to niepokoi. Wcześniej miałem grzałkę z termostatem 25W i na noc temp. potrafiła spadać o 4 stopnie. Dlatego zdecydowałem się na silniejszą grzałkę bo wydawało mi się, że 25W to za mało. W nocy spada temp. w moim mieszkaniu o jakieś 4 stopnie.

Czekam na wasze opinie i porady.

 

Według mnie to nie wina grzałki tylko braku wentylacji pod obudową (zakładam, że ją masz) tzn. woda nagrzewa się od świetlówek a przez noc gdy już nic nie świeci wraca do wartości ustawionych na termostacie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to nie wina grzałki tylko braku wentylacji pod obudową (zakładam, że ją masz) tzn. woda nagrzewa się od świetlówek a przez noc gdy już nic nie świeci wraca do wartości ustawionych na termostacie.

Oczywiście posiadam pokrywę wyposażoną w świetlówkę Lumax 11W. Dziś specjalnie nie włączyłem oświetlenia i mimo to temp. wzrosła do 27 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura w pomieszczeniu ?

Jak jest ok. 27*C to nic nie poradzisz, chyba że zainwestujesz w chłodziarkę za kilkaset złotych, będziesz musiał podnieść temperaturę na grzałcę aby utrzymywała tą temperaturę ok. 26*C, to nie będziesz miał spadków tych 3-4*C między dniem a nocą.. 

 

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemożliwe, żeby temperatura "skakała" sama od siebie  tam i z powrotem.Masz tak zimno w pokoju?, jak nie obstawiałbym grzałkę, spróbuj w takim razie nie włączać grzałki w ogóle przez dobę lub dwie, może wtedy temperatura się ustabilizuje. Ostatecznie stała temperatura 25 stopni nie jest zła, większość ryb ją toleruje, chyba że musisz mieć wyższą.

Poza tym w naturalnym środowisku temperatury też trochę skaczą w przez noc lub po deszczu. Tylko, że u Ciebie jak piszesz 4 stopnie w dół przez noc to trochę dziwne.

Edytowane przez lesiu681
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura w pomieszczeniu ?

Jak jest ok. 27*C to nic nie poradzisz, chyba że zainwestujesz w chłodziarkę za kilkaset złotych, będziesz musiał podnieść temperaturę na grzałcę aby utrzymywała tą temperaturę ok. 26*C, to nie będziesz miał spadków tych 3-4*C między dniem a nocą.. 

 

Pozdrawiam. 

Temp. w ciągu dnia to 23 stopnie. Natomiast na dranem mam juz 19 stopni. W bardzo mroźne dni 18.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...