Jump to content

akwarium 30l


Recommended Posts

Witam 

 

 

Wczoraj zamówiłem sobie akwarium 30l 40x25x30. Będzie to moje pierwsze akwarium , chciałem  żebyście mi poradzili jakąś obsade , wiem że to małe akwarium , ale na większe nie mam miejsca.

 

Chciałbym mieć jakieś ryby i krewetki i może ślimaka , co polecacie ? Myślałem o bojowniku , albo gupikach.

Link to comment
Share on other sites

Temat był wałkowany wiele razy...Możesz mieć i bojownika i krewetki, ale jest są dwie teorie , jedna, że nie wolno razem trzymać bo bojek zje krewcie a druga, że można bo żyją w zgodzie, ja osobiscie miałem obie sytuacje. Ewentualnie, zrób mcharium z krewetkami RC, świetnie to wygląda, tylko trzeba mieć wizje jak poukładać, najlepiej korzenie obsadzić mchem np. java albo taiwan, na tylką ścine podobnie, gdzieś po środku stringly lub flame, i jakąś mało wymagającą roslinę np. gałęzatkę. będzie zielono i krewetki się będą dobrze czuły. Podaj sprzęt(światło, filtr, grzałka) jaki masz, aha i piasek na dno...

Edited by TLB
Link to comment
Share on other sites

Jeśli chcesz, żeby ktoś pomógł Ci w doborze obsady to powinieneś podać chociaż podstawowe parametry wody, która masz w kranie tzn. PH, twardość, zakładam, że nie masz jeszcze żadnych testów ale to nie problem bo te parametry możesz uzyskać ze strony wodociągów, które dostarczają wodę do twojego kranu. Masz tu linki na początek nie zaszkodziłoby trochę poczytać.

 http://forum.superakwarium.pl/forum/30-pytania-pocz%C4%85tkuj%C4%85cego-akwarysty/

http://forum.superakwarium.pl/forum/27-obsady-zbiornik%C3%B3w/

Link to comment
Share on other sites

Mam jeszcze jedno pytanie i żeby nie zakładać nowego tematu zapytam się tutaj. Jak pisałem na początku zamówiłem na allegro cały zestaw z akwarium 30l , chciałem akwarium proste ponieważ czytałem że są lepsze ,a otrzymałem akwarium profilowane i teraz chciałbym się was poradzić czy składać reklamacje czy zostawić to akwarium  ?  Czytałem że takie akwaria mają wiele wad np. że obraz jest zniekształcony. Co o tym sądzicie ? Reklamować czy zostawić takie , na wygląd nawet mi sie podoba ale jest narazie puste. 

Link to comment
Share on other sites

Miałem profilowaną czterdziestkę piątkę i jakoś nie za bardzo odczułem zniekształcenie widoku. Ale teraz mam prostą sześćdziesiątkę i stwierdzam że jednak się lepiej na to patrzy. W sumie zależy od upodobania, ale tak jak wyżej koledzy zaznaczali, to profilowane to nie będzie miało już 30l. To moje zdanie ;)

 

Wysyłane z mojego ZTE-BLADE za pomocą Tapatalk 2

 

Edited by Rychu
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...