Skocz do zawartości

Który lepszy?


zaq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!

Pytanko jak w temacie, który Waszym zdaniem filtr kubełkowy będzie lepszy JBL Cristal Profi E 901, czy TETRA Tec Ex 700? Na chwilę obecną mam akwarium 126L, ale zamierzam kupić akwarium do max 300L i wtedy przeniósł bym do większego zbiornika. Będę wdzięczny za każdą radę i odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź. Zastanawiałem się nad paletkami w około 300 litrowym akwarium, ale nie wiem czy nie będzie za małe? Niestety na większe nie mogę sobie pozwolić ze względów mieszkaniowych. I tak te 300 litrów, które planuję to niezłe ryzyko w bloku na czwartym piętrze. A właśnie może by tak ktoś napisał czy w podobnej lokalizacji (piętro) mieszkaniowej ma i jakiej wielkości akwarium. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za szybką i tak jednoznaczną odpowiedź.

Sorki, ale mam jeszcze jedno pytanko: czy cena 289zł za e901 jbl'a to dobra cena? Dodam, że nowy ze sklepu internetowego.

Edytowane przez zaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha!

Pytam tak z czystej ciekawości, jeżeli chodzi o posiadanie akwarium w bloku (chodzi o pojemność 200 litrów i więcej). Dobrze czytać, że ludzie posiadają większe akwaria w blokach.

Edytowane przez zaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pojemność akwarium na ile sztuk paletek będzie pozwalała (chodzi o 300 litrów). Wiem, że paletki to ryby stadne i nie wiem, czy minimum sztuk zmieści się w takim akwarium? Rozumiem, że wtedy filtr e1501 jbl'a? A czy może być tak, że filtr e901 i jeszcze do tego wewnętrzny, np. Aquael'a unifilter 500 (coś w tym stylu)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że podmiany mnie nie ominą i jest to dla mnie normą, także spoko. Chodzi mi głównie o to, jaki filtr trzeba mieć, bo tak Ty fleder piszesz to powinienem mieć wewnętrzny filtr przy jbl'u e1501. Wychodzi na to, że nie ma wyjścia i lepiej kupić jbl'a e1501 i do niego dołożyć wewnętrzny. A osmozę jaką byście polecili? Chciałbym to przed kupnem przekalkulować, żeby w połowie się nie zatrzymać z braku funduszy. Najwyżej dozbieram kasy, a zakup wiekszęgo akwarium odłożę w czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z czystej ciekawości, posiadasz jakieś konkretne wynik badań potwierdzających wyższość membran "amerykańskich" nad innymi (pomijając kwestie reklam na portalach aukcyjnych i miejsce faktycznej produkcji)? Bo tak na chłopski rozum membrana 75gpd jest zupełnie wystarczająca do obsługi zbiornika ok 300l. A z taką (chińską) membraną można kupić najprostszy zestaw ro3 za 100pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że gdybym miał wybrać filtr to zamiast JBL e1501 wybralbym 2x e901. Zakup trochę droższy ale za to pobor mocy prawie taki sam a objetość filtracyjna jednak trochę większa+ lepsza cyrkulacja wody i przy ewentualnej awarii jednego kubła zostaje drugi który podtrzyma nam filtrację zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Niestety na większe nie mogę sobie pozwolić ze względów mieszkaniowych. I tak te 300 litrów, które planuję to niezłe ryzyko w bloku na czwartym piętrze. A właśnie może by tak ktoś napisał czy w podobnej lokalizacji (piętro) mieszkaniowej ma i jakiej wielkości akwarium. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za szybką i tak jednoznaczną odpowiedź.
 

Mieszkam na czwartym piętrze w bloku i mam akwarium 360L w nim kupę piachu i kamieni tak na oko z szafką waży z 500kg (link w podpisie) i nie ma z tym żadnego problemu, znam gościa który za pomocą podnośnika "wkładał" akwarium 1000L przez balkon na 3 piętro :razz:

Wracając do filtra to według mnie im większy tym lepszy, zawsze można regulować przepływ. Osobiście posiadam filtr JBL E1501+Fluval 305, wyloty ustawione po przeciwnych końcach zbiornika i według mnie wcale nie jest to tak dużo (może dlatego, że zbiornik jest dość długi 180cm i trochę trudno tym filtrom poruszać całą taflę wody przez co zbiera mi się kożuch bakteryjny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy filtr aqua nova 1500 ma sens bytu w 300L akwarium, czy w ogóle nie brać go pod uwagę? Koszt dwóch takich filtrów to tyle ile kosztuje jeden jbl e1501.

Barda, a w jak dużym akwarium masz tego jbl'a e901, w 300L, czy większym, czy mniejszym?

lesiu681 niezły musiał być widok z tym 1000L akwarium. Chciałbym to zobaczyć ;).

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...