Skocz do zawartości

Nawożenie pomocy !!!


KILEROW2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.Na święta z rodzicami umuwiłem się że kupią mi pare rzeczy do akwarium oto one:

http://www.akwarystyczny24.pl/aluminiowa-belka-oswietleniowa-2x24w-60cm-slim-p-2752.html

http://www.akwarystyczny24.pl/easy-life-easycarbo-100ml-p-995.html

a to bym dokupił przed restartem który robię w pierwszy dzień ferii:

http://www.akwarystyczny24.pl/mhk-filtus-butla-co2-1000ml-p-344.html

kulki gliniano torfowe

Dane o akwarium:

72l,temperatura 24-25 stopni,ph 7,2 ,oświetlenie lampka 30 W ,obsada 1 bojownik,12 neon innesa,kirysek spiżowy 5.Rośliny:żabienice 2,crytokoryna,anubias,onowodek.

Dojdą w czasie restartu:mech,ludwiga,hygrophila.

 

Akwarium miałem poto żeby mieć dla rybek :oops: ,a teraz chcę już na poważnie 

Ps.Pierwsza gimnazjum proszę nie bić. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neony nie lubią tak mocnego oświetlenia, jeżeli chcesz je zostawić spróbuj dać na powierzchnię rośliny pływające. Twoje oświetlenie w takim razie wyniosłoby 0,(6) W/L w takim razie daj żyzne podłoże zamiast kulek np. ziemia. Co do tej butli, mam takie same a nawet takie same oświetlenie jakie byś chciał kupić (chodzi mi o moc oświetlenia a nie temperaturę barwową) i korzystam z bimbrowni wspomaganej węglem w płynie, ale koszt bimbrowni to około 5 zł, bimbrownia starcza na 2 tygodnie (ostatnio znalazłem sposób z tym aby dodawać ziemniaki, gdy już przestanie działać, i działa jeszcze z tydzień dłużej) a ta twoja butla 14,99 zł (nie wliczając kosztów przesyłki) czyli w zaokrągleniu 15 zł a starcza na 3-6 tygodni (jak podają na stronie którą podałeś) uznajmy że dawałbyś dosyć dużo CO2 i starczyło by ci na 3 tygodnie, co równa się z 1 bimbrownią (po tym jak już się dosypie ziemniaki, ziemniaków nie wliczałem do obliczeń) w tym samym momencie musiałbyś już dokupić drugą butlę, co już wyjdzie 30 zł, ale nie wiem jak to z tym jest i nie wiem na ile faktyczne starcza, może ktoś się wypowie kto już posiadał kiedyś taką butlę, i napiszę czy się bardziej opłaca, sam oglądałem już kiedyś taką butlę ale nie wiem czy opłaca się kupić. Mam nadzieję że jeżeli już miałbyś takie oświetlenie to dodawałbyś też nawozy w płynie? Polecałbym zasadzić więcej szybko rosnących roślin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belka która ma w zestawie dwie świetlówki 10000 K - odpada (potrzebujesz coś pomiędzy 5500 K a 10000 K).

Bulta CO2... Ja bym to odpuścił. Mała, nieporęczna. Masz miejsce na dzwon? Zainwestował bym w normalną butlę.

Węgiel to główny budulec roślin. Przy oświetleniu powyżej 0,5 W/l wręc CO2 jest nieodzownym składnikiem nawożenia, carbo wtedy to tylko "wspomagacz".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj trochę:

http://forum.superakwarium.pl/topic/37294-o%C5%9Bwietlenie-odpowiednie-dla-ro%C5%9Blin/

http://forum.superakwarium.pl/topic/29107-nawo%C5%BCenie-ro%C5%9Blin-w-akwariach-ht-high-tech-wersja-radosna/

 

To co właśnie próbujesz zrobić, to jak już pisałem, proszenie się o kłopoty.

Brak wiedzy, w połączeniu z mocnym oświetleniem i niewymagającymi roślinami, poparte brakiem pomysłu na nawożenie itp, nie wróży nic dobrego.

 

PS. I zwracaj uwagę na pisownię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem to już wiele razy ale ciężko zrozumieć osobie w moim wieku(13 lat).Dlatego pytam się doświadczonych.Zrozumiałem że 10000k jest to barwa niebieska i sama chamuje wzrost roślin.Na roślinach się nie znam ale proszę nie myśleć że się nie nadaje .Bo

z rybami nie mam kłopotu.A jeśli bym użył jednej 10000k a drugiej 6500k

Edytowane przez KILEROW2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby "wsadzić" tyle światła  to musisz mieć już przygotowane, nawozy, testy, żebyś mógł od razu reagować na braki.

Możesz jedną 6500 K dokupić później, ale o wiele lepiej zrobić to od razu i tak to będzie duży szok dla akwarium.

Barwa 10000 nie hamuje wzrostu roślin, ona po prostu jest nieodpowiednia, rośliny mało co z tego widma już widzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jedna taka kwestia....

Na co Ci tyle światła?

W pierwszym poście napisałes, że:

 

 

Akwarium miałem poto żeby mieć dla rybek :oops: ,a teraz chcę już na poważnie

 

Czyli uważasz, że jak nie mam dużo roślin, na dnie leżą liście, jest pełno korzeni w akwarium i "przytłumione" światło.

Moje ryby pływają spokojnie i sie dobrze czują (chyba - bo nie mówią jak im jest) to znaczy, że ja im zrobiłem akwarium "na niby"?

Musisz zdecydować albo idziesz w  "ogrodnictwo" i żegnasz się z większością ryb,  albo zajmujesz się rybami i żegnasz się z większością roślin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nierozumiem twojego pytania.Chciałbym mieć ładne bujne rośliny a ryby mają mi w tym przeszkadzać?Mogę zakładać roślinne ale raczej 13 latek mu nie podoła.Rodzice pozwolili mi mieć akwarium przez to że nieprzyłożą do niego ręki.A chyba widać że chce dla ryb i roślin jak najlepiej bo nie wybieram na święta nowego PS4, tylko dodatkowe oświetlenie nawozy i parę roślin do akwarium.

Powtarzam chce mieć zwykły ładny ogólniak z rybkami i roślinami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neony nie lubią tak mocnego oświetlenia, jeżeli chcesz je zostawić spróbuj dać na powierzchnię rośliny pływające. Twoje oświetlenie w takim razie wyniosłoby 0,(6) W/L

 

Tutaj dostałeś już odpowiedź.

Ja nie powiedziałem, że nie podoła do tego nie ma żadnych przeciwskazań.

Tylko duża część ryb nie toleruje mocnego światła, a duża część roślin bez niego nie będzie odpowiednio rosnąć/się wybarwiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ryb to proponuję założyć temat w dziale obsady tylko zaznacz, że chcesz mieć mocne oświetlenie.

A czy reszta będzie ok to nie wiem, każde akwarium jest inne i to wychodzi zawsze w "praniu".

Ahr podał Ci przydatne linki, czytaj, ucz się, praktykuj, wyciągaj wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...