Skocz do zawartości

Nalewanie wody ok. 24h przed podmianą.


AliBaba
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zamierzam jutro zrobić restart i potrzebuje dość dużo wody, zazwyczaj nalewalem podczas podmian do pojemnika otwartego na całej powierzchni, aktualnie nie mam tego pojemnika i chciałbym się dowiedzieć czy można nalać wodę do beczek 5l?

Czy większość chloru tym sposobem się usunie, dodam że w ostatnim czasie woda w wodociągu nie była chlorowana.

 

Pozdrawiam.

 

Wysyłane z mojego GT-S6500D za pomocą Tapatalk 2

 

Edytowane przez AliBaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak robisz restart to nie trzeba wody odstawiać na 24 godziny - lejesz do akwarium i woda dojrzewa parę tygodni.

Chyba, że chodzi o szybki restart (ryby od razu do wpuszczenia) i co najmniej połowa "starej wody" z akwarium ma być zachowana, reszta to kranówa. Ale to wtedy bardziej martwiłabym się gdzie przechować tą dojrzałą wodę.

O jakim litrażu mówimy i jaki restart wchodzi w grę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co masz na myśli pisząc "beczka 5l"...?

Zwykłe 5-litrowe butelki po wodzie mineralnej lub destylowanej załatwiają sprawę, ale to musisz ich mieć na tyle żeby część dojrzałej wody też przechować. Jak woda nie jest w kranie chlorowana to nie musisz czekać na odparowanie chloru, jedynie żeby miała temperaturę zbliżoną do wody akwariowej. 

Gdzie ryby przeniesiesz na czas restartu? 

Edytowane przez maziama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy woda z kranu jest chlorowana, tylko że akurat Tata pracuję w tym segmencie i wie mniej więcej kiedy będzie woda chlorowana...

Ostatnio woda w wodociągach była chlorowana z 2-3 tygodnie temu.

 

Tak własnie chcę wodę nalać do tych 5L butelek z demineralizowanej mam ich dosyć sporo wiec problemu nie będzie, tylko chciałem się dowiedzieć czy w nich również odparuję chlor (jeśli je zakręcę).

 

Dla ryb mam specjalny pojemnik 16L w którym jest woda ze starego akwarium + filtr, robiłem już tak z 2-3x i problemu nie było.

Cały restart będzie trwał z 1-2h.

 

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak własnie chcę wodę nalać do tych 5L butelek z demineralizowanej mam ich dosyć sporo wiec problemu nie będzie, tylko chciałem się dowiedzieć czy w nich również odparuję chlor (jeśli je zakręcę).

Po co chcesz wodę wymieniać całkowicie na nową ? Jeżeli masz dużo butelek  5L to upuść do nich maksymalnie wodę z akwarium, resztę nalej do zbiornika gdzie będziesz trzymał na tą chwilę rybki a potem jak zrobisz porządek w aqwa wlej ją z powrotem.

Możesz oczywiście dolać świeżej jeżeli wcześniej nie podmieniałeś.

Edytowane przez lesiu681
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak długo taką wodę można przechowywać w takich baniakach?

 

Na poczatku następnego roku będe przenosić się z akwarium 60l na 170l i chciałabym jak najwięcej dojrzałej wody przelać do nowego baniaka. Zastanawiam się ile czasu mam na wstawienie nowego akwarium. Do czasu ew. usabilizowania się parametrów rybki będą miały małe akwarium z wcześniej odlaną ustabilizowaną wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...