Skocz do zawartości

Pielęgnica Meeka-Thorichthys Meeki, pytanie...


damianzgierz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moje poszukiwania tej rybki właśnie dobiegły końca. Znalazłem hodowce który sprzedaje te rybki. Tylko teraz mam problem ponieważ Pan sprzedaje minimum 15sztuk w cenie 2,50zł za sztukę. I mam do Was pytanie, czy moge kupić te 15 sztuk i zostawić sobie np.6sztuk a reszte kolega by wziął bo już się zaoferowal? Nastepnie z tych 6 sztuk jeśli rybki by troszke podrosly zostawić sobie parke a resztę oddać? Przypominam ze akwa ma 112l ale jak tylko by troszkę podrosly to by zostawił tylko parke. I mam jeszcze jedno pytanie, poniewaz te rybki są rodzeństwem to czy jeśli doczekał bym sie młodych to nie były by chore genetycznie? Prosze o pomoc bo niewiem co robić.

Edytowane przez damianzgierz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić tak jak piszesz, tym bardziej, że ryby są pewnie na tyle młode, że nie da się jeszcze rozpoznać ich płci. Jak się dobierze para, to zostawisz ją, a resztę właśnie oddasz komuś.

Co do potomstwa ryb pochodzących od jednych rodziców, to ryzyko wystąpienia jakichś wad genetycznych jest większe niż w przypadku ryb niespokrewnionych tak blisko, ale tutaj nie da się stwierdzić w 100%, że takie wady wystąpią lub nie. Najlepiej jakbyś kupił ryby z 2 źródeł, ale też nie wiadomo czy akurat para nie dobierze się z tych samych rodziców.

Inna sprawa, że zapewne te ryby z handlu i tak będą blisko spokrewnione ze sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...