Skocz do zawartości

Wymyślamy polskie nazwy dla ryb


Kirys123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W tym temacie będziemy mogli wymyślać polskie nazwy ryb akwariowych, które posiadają jedynie nazwę łacińską. Będzie to polegało na wklejeniu zdjęcia i napisaniu własnej polskiej nazwy dla ryby.

To będzie goliat mały:

post-16640-0-97025200-1386789497_thumb.jpg

Edytowane przez Kirys123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskie nazwy wielokrotnie wprowadzają ludzi w błąd. Przykład podany przez Ciebie udowadnia, że polskie nazwy są wymyślane na siłę tylko po to by były.

Ryba ze zdjęcia to Hydrocynus vittatus. Ta ryba osiąga spore rozmiary. Nazywanie jej "Małym goliatem" jest... niedorzeczne?


Łacina to łacina. Naukowe określenie rodzaju i gatunku. Nie ma mowy o pomyłce w przypadku zamawiania ryb. W przypadku polskich nazw potocznych różnie można skończyć i powstaje wiele niedomówień.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to Hydrocynus vittatus, który osiąga nawet 75 centymetrów długości. Nazwałem go goliatem małym, ponieważ przy Hydrocynus goliath wydaje się mniejszy. Chociaż w sumie można go nazwać goliatem mniejszym. A ten temat założyłem, żeby użytkownicy tego forum mogli popisać się wyobraźnią. Wymyślone nazwy nie byłyby oczywiście używane. Chodzi tylko o zabawę przy wymyślaniu ciekawych nazw.

PS. Masz piękne akwaria.

Edytowane przez Kirys123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...