Skocz do zawartości

Co polecacie na pierwsze akwarium dla dziecka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym swojemu synkowi kupić pierwsze akwarium aby oczywiscie z pewnej odległości oglądał sobie rybki,m a2 lata więc wiadomo ze tat bedzie sięopiekował rybami i pielęgnacją ;-)

Co doradzilibyście mi na początek, jakie rybki i jakie akwarium?

Mam mało miejsca w mieszkaniu i chciałbym żeby to akwarium narazie było w miarę gdzies poza zasięgiem juniora ale żeby sobie mógł popatrzeć.

Zdaję sobie sprawę, że konieczny jest zakup żwiru, kilku roślin, filtra, termometru i oświetlenia, jakie jeszcze rzeczy powinienem kupić.

Podstawowe jednak pytanie kieruję do was jakie rybki wybrać.

Chciałem Welony tak np. 2 sztuki, czy na akwarium 5-10L to nie za duża rybka?

a jesli nier to jakie kolorowe dla dziecka i przede wszystkim nie bardzpo wrażliwe ryby..??

Prosze o odp. Pozdrawiam

Darek/pytlowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że z tym akwarium to chodzi CI o kule, która akwarium nie jest. 

W akwarium 5-10l ŻADNYCH rybek nie zmieścisz. A welony to potrzebują 100l na JEDNĄ rybek. 

Napisz ile najwięcej miejsca możesz przeznaczyć na PROSTE akwarium, a pomożemy Ci wybrać prawidłową obsadę. 

 

Poczytaj także  to : http://forum.superakwarium.pl/forum-30/announcement-4-ciekawe-tematy-zajrzyj-koniecznie/

Edytowane przez Krzysiek1702
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No najlepiej z 20-25L (czyli potrzebował byś jakieś 40x20x30cm wolnego miejsca, 40x20cm jako podstawa).

 

Wówczas mógłbyś jakiegoś Bojownika zakupić o ile parametry twojej wody z kranu będą odpowiadały, może podaj nam jakąś informację o wodzie jaką masz w kranie, powinna być na stronie twoich wodociągów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytlowany. Welony od 112 litrów.

 

Jeśli chcesz małe akwarium z kolorowymi rybkami, to polecam największą kostkę z Aquaela ( w zestawie masz akwarium, filtr, termometr i oświetlenie) LINK, woreczek piaseczku w miarę drobnego, kupić rogatka i jakiegoś ozdobnego korzonka, ze trzy niewielkie otoczaki. Żadnych sztucznych ozdób, bo rybki będą małe i kolorowe. Nie ma sensu zagłuszać.

 

Jako rybki proponuję z 6-8 samców gupika. Bez samic, bo staniesz przed problemem "co zrobić z narybkiem".

 

Kup sobie paczkę mrożonek dla ryb (jakiegoś mixa, ale bez serca lub wątroby). Codziennie odkrój kawałeczek nożykiem, do odrobiny wody w kubeczku (warto mieć do tego osobny kubeczek lub kieliszek) i wlać dokładnie tyle, żeby zjadły w ciągu pół minuty. Metodą prób i błędów zobaczysz ile to akurat na styk.

 

Wody podmienia się co tydzień 20%. Musi odstać 24 godziny (nadają się do tego 5 litrowe baniaki po wodzie mineralnej lub kanisterki po demineralizowanej).

 

Pierwszy miesiąc woda musi dojrzeć. Jest to KONIECZNE i niezbędne. Żadne specyfiki, pice na wodę i chemia nic nie pomogą. Akwarium przez miesiąc MUSI stać bez ryb.

 

Co jeszcze? Hmm... filtra się nie myje w pełnym tego słowa znaczeniu. Po prostu jak będziesz podmieniać wodę, to ściągając ją wężykiem podrap po gąbce filtra, żeby usunąć nagromadzony brud.

Edytowane przez Sverting
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za dotychczasowe odpowiedzi, widać ze akwaryści nie śpią ;-)

No nic to biorę pod uwagę minimum 25L.. hm bojownika to chyba nie, skalar też odpada.

możę zostaną te samce gupików a mieczyki fajne??

 

Co do wody to mam cholernie kamienistą chomik mi zdechł bo dawałem z karnu więć na pewno jakies zmiękczacze trzeba będzie a wogóle jak mierzyć twardość wody w takim akwarium.

Edytowane przez pytlowany1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieczyki także potrzebują minimum 100l. A skalary potrzebują jeszcze większego akwarium. 

Proponuję 4 samce gupika i krewetki Red Cherry. 

 

Możesz zerknąć także tutaj: http://forum.superakwarium.pl/topic/10894-przyk%C5%82adowi-mieszka%C5%84cy-akwarium-ok-20-35l/

 

Twardość mierzysz za pomocą testów, a jeśli nie to możesz wejśc za stronę swoich wodociągów i tam sprawdzić

Edytowane przez Krzysiek1702
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na gupikach na pewno się nie zawiedziesz. Wbrew pozorom niektórych sa naprawdę piękne. Osobiście mam całe akwarium 72L poświęcone właśnie im. W tle gęste wysokie nurzańce. Na dnie drobny żwirek a w akwarium piękna ławica własnie tych kolorowych gupików :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Englery to taka mniejsza odmiana zwykłego gupika. Piękne są na pewno się nie zawiedziesz. Krewetek nie lubię więc nie polecam ale to rzecz gustu ;)

Bzdura !

 

1. Endlery, a nie Englery

 

2. To żadna odmiana, a oddzielny gatunek (Gupik to P. reticulata, a Żyworódka Endlera to P. wingei)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...