Skocz do zawartości

[96] LT Ogólne


kolo123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

 

Chciałbym wam zaprezentować moje akwarium które wystartowało dzisiaj.

 

Rośliny. 

 

- na razie brak.

 

 

Obsada

- też brak ale będzie; 

 

10-15 razbora klinowa 

 

3-5 gupik 

 

6 otosków 

 

i krewetki 

 

Filtracja 

 

- aquael fzn 3 

 

 

Oświetlenie 

 

- 2x 15w żarówki energooszczędne philipsa ( 2700k)

 

 

Ogrzewanie 

 

- brak ( ze względu na to że w domu mam cały czas temperaturę ok 23-25 C

 

Podłoże 

 

- ziemia ogrodowa ( zdążyłem wykopać przed śniegiem dzisiaj musiał bym 0,5 m śniegu odgarniać)

 

- żwirek o granulacji 3-8 mm 

 

Szkło

 

80x30x40h

 

Liczę na wasze komentarze i podpowiedzi co do obsady ryb jak i roślin. ;)

 

 

post-10515-0-51724500-1386425697_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Start LT bez roślin....słabo to widzę.

 

Wiem że LT bez roślin to nie LT rośliny kupować bede przez ten tydzień z tego powodu że nie mieszkam przy jakimś dużym mieście lecz przy małym 10 tys. są tam 2 sklepy i sprzedawcy mówili że rośliny będą dopiero w tym tygodniu mieli jakiś zastój w hurtowniach. Spokojnie przed wpuszczeniem rybek sprawdze parametry i pykne pare fotek już z roślinami. Jakie rośliny mi proponujecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To tak doszły rośliny; Bakopa, limnophila, jakaś żabienica, ludwigia, i mech jawajski. Dojdzie jeszcze nurzaniec.

Jako że baniak odstany jutro zamierzam zakupić rybki.

Z ryb stadnych kupię danio, na dno oprócz krewetek nie planuje na razie nic. 

I teraz czas na pytania jakie większe rybki które trzyma się w parach lub haremach można trzymać razem z krewetkami 

tak żeby ich te ryby nie zjadały ? 

 

Zdjęcia jutro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na danio masz za ciepło w mieszkaniu. Dla nich temperatura musi spadać do 18*C.

http://www.superakwarium.pl/danio-pregowany-id438.html sugerowałem sie tym artykułem mam 23C 

A i parametry 

ph. 7 

gh 12

kh 6 

 

Podpowiedz mi proszę o jakies rybsak większe do tego akwarium które mogą żyć razem z krewetkami :D

Edytowane przez kolo123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego w "Danio potrzebują niższej temperatury" nie zrozumiałeś? Temperatura na co dzień dla tych ryb to 20-21*C. Jeśli masz więcej i nie miewasz mniej to w ogóle o nich zapomnij. Nocne temperatury w zimie muszą wynosić jakieś 18-19*C dla zdrowia tych ryb. Chcesz rybki do takich temperatur, to pomyśl o jakiejś ekipie z pogranicza temperatur. Jakieś Puntius titteya by były super bo mają kilka stopni wyższe optimum. Takie stadko by wystarczyło na całą obsadę.

Edytowane przez Sverting
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na serwis superakwarium nie patrz. Jakieś 50% informacji to badziewie. Jak chcesz szukać info o rybach, to seriouslyfish.com .

 

 

Jaką miałeś zatem temperaturę w domu latem tego roku ? Jeśli im taką temperaturę utrzymasz, to w porządku, ale pamiętaj że to znowu Ci ogranicza zasób "większych" ryb. Jak coś, to do danio proponuję Trichogaster chuna - prętnika trójbarwnego. Myślę, że 12 danio i 1+3 prętników to będzie już dość na to akwarium. Tylko do tych ryb koniecznie DUŻO zielska. Mile widziane wszelkie Eleocharis, Nymphea i Higrophyle. Im większy gąszcz, tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na serwis superakwarium nie patrz. Jakieś 50% informacji to badziewie. Jak chcesz szukać info o rybach, to seriouslyfish.com .

 

 

Jaką miałeś zatem temperaturę w domu latem tego roku ? Jeśli im taką temperaturę utrzymasz, to w porządku, ale pamiętaj że to znowu Ci ogranicza zasób "większych" ryb. Jak coś, to do danio proponuję Trichogaster chuna - prętnika trójbarwnego. Myślę, że 12 danio i 1+3 prętników to będzie już dość na to akwarium. Tylko do tych ryb koniecznie DUŻO zielska. Mile widziane wszelkie Eleocharis, Nymphea i Higrophyle. Im większy gąszcz, tym lepiej.

 

Zilsko jest, dojdzie jeszcze koło 3 gatunków. A z koro prętniki to muszą być też i rośliny pływające. Postaram się o to. Przyszła mi dzisiaj paczka z podobną rośliną co eleocharis i powiem tyle więcej nie będę kupowac roślin na allegro takie jest moje zdanie roślina przyszła w tragicznym stanie nie wiem czy się przyjmie. Fotki wieczorem teraz jadę  po rybska. Temperatura w lecie jest taka sama dom mam ocieplony więc zimą ciepło a latem chłodno :).   

No i tak wróciłem i zakupiłem ;

10 danio pręgowane 

3 krewetki red cherry ( niestety tylko 3  :roll:  )

1+1 gupiki 

Nie było prętników ale mają być w poniedziałek. 

 

Z roślin doszło 

 

eleocharis acicularis

ludwigia repens 

limnophila sessiliflora

jakaś żabienica 

mech jawajski

i bacopa crenata

Dojdzie jeszcze nurzaniec i jakieś 2 żabienice.

 

Zdjęcia ;

 

Sorki za jakość 

post-10515-0-13592500-1387549740_thumb.jpg

post-10515-0-81530400-1387549768_thumb.jpg

Edytowane przez kolo123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

 

Aktualizacja.

Doszedł nurzaniec i coś na powierzchnie tylko nie wiem co :)

Rośliny trochę ruszyły. Elosiek też jakieś pojedyncze listki wypuszcza.

LT przeszło do historii. Zacząłem podawać nawozy między innymi

aqua- plant , ocet i zamówiłem sole.

 

PS. Jak zmienić nazwę tematu ?  

 

Zdjęcie kiepskie bo na razie nie posiadam aparatu cyfrowego tylko z tel. :roll:  

post-10515-0-17420100-1388769104_thumb.jpg

Edytowane przez kolo123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...