Skocz do zawartości

lili1307
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam akwarium od kilku miesięcy pojemność ok 190l, najpierw zaczęły mi padać neonki kilka mi ich padło każdy chorowal tak samo nagle zaczynał podskakiwać jak głupi i skakał tak tygodniami a później zdychały, epidemia ustala sama z siebie od jakiegoś czasu nie zauważam nic dziwnego lecz musieliśmy wyjechać i zostawiliśmy akwarium na dwa tygodnie z minimalna opieka, mianowicie kolega podmienil wodę raz w tym czasie i dokarmiał ryby. Po powrocie tragedia. No3 wysoko No2 wysoko (czerwona linia na mierniku)(reakcja: podmianka 50%odstanej wody) 2 bystrzyki padły i samiec kakadu mala dziurka po lewej stronie. dziura zaczęła sie powiększać z dnia na dzień i jest rozmiarów jak na zdjęciu + wydaje mi sie ze ma tez dziwne wgłębienie na głowie i jakiś taki powyginany jest. Wszystkie pielegniczki nie maja apetytu jedna z samiczek trochę zbladła a druga chowa sie po kontach. Reszta ryb chyba ok na razie. Ma ktoś pomysł co to może być i jak leczyć. Może jest juz za późno i trzeba rybce ukrócić cierpienia czekam na odpowiedzi z góry dziękuje

 

 

- czym karmimy rybki oraz ile razy dziennie aquarian (tropical fish) tetra(tetra min), tetra(tetra colour) na zmianę raz dziennie od czasu do czasu podrzucę im tabletki firmy king british(tropicalfish treats) i raz w tygodniu cos żywego albo mrożonego

- jak często i ile podmieniamy wodę w akwarium,odmulanie dnaraz w tygodniu 20%-30%

- pojemność akwarium (mogą być też wymiary)190l

- obsada ryb w akwarium (gatunki i ilość)

 

7x bystrzyk 

3x pielegniczka kakadu

5xkirysek panda

15x neon inessa

10x neon diamentowy

1 x zbrojnik l204

Temperatura wody 26 stopni, 

Kilka żywych roślin(zwartka, żabienica amazońska, bacopa, blyxa japonica) nie jestem pewna czy dobre nazwy lecz mniej więcej tak te rośliny wyglądają.

Parametry wody:

NH4 0,05mg (test kropelkowy firmy JBL)

NO2 0,00 (test kropelkowy firmy JBL)

NO3 2,5mg (test kropelkowy firmy JBL)

PH 6.5 (test kropelkowy firmy JBL)

GH 6 (test kropelkowy firmy Api)

KH 4(test kropelkowy firmy Api)

Sprzęt:

Oświetlenie jak na razie ledy.

2 filtry wewnętrzne firmy fluval, jeden fluval2 drugi fluval3, grzalka 200w firmy tetra I napowietrzacz. 

Do tego 3 korzenie i kamienie. 

 

 

gig6.jpg

qnof.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Po powrocie tragedia. No3 wysoko No2 wysoko (czerwona linia na mierniku)

 

 

 

reakcja: podmianka 50%odstanej wody

 

 

 

NH4 0,05mg (test kropelkowy firmy JBL) NO2 0,00 (test kropelkowy firmy JBL) NO3 2,5mg (test kropelkowy firmy JBL)

 

Coś tu nie gra....

 

Poczytaj o chorobie neonowej i porównaj z tym co miały neony.

Co do kakadu, jakie odchody (kolor, gęstość).

Jakie wkłady w filtrach co ile i jak czyszczone?

Nie widzisz na rybie czasami małych białych kropek które znikają (nie chodzi mi o ospę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...