Skocz do zawartości

Aktualizacja krewetkarium [30l]


pinakolada
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) No więc nie mogłam odpuścić sobie krewetek, dlatego spróbowałam po raz kolejny. Założenie było takie, aby było widać krewetki, dlatego aranż...nawet nie wiem czy można tak to nazwać ^^ bardzo skromniutki :)

 

Jako, że moja woda z kranu się do niczego nie nadaje, akwarium funkcjonuje na wodzie RO + mineralizator (Shrimp mineral AquaArt)

 

Parametry: gh 7, kh 2-3

 

Akwarium: 30l

Oświetlenie: lampka biurowa ze świetlówką 14W (6500k)

Podłoże: benibachi normal

Filtracja: głowica + gąbka

Nawożenie: brak

 

Roślinność stanowią głównie mchy: fissidens fontanus, christmass moss, stringi moss, peacock moss, weping moss. Do tego jest jeszcze mini pelia, rogatek, najas, anubias, pistia, wgłębka i hydrocotyle japan.

 

W krewetkarium są krewetki: orange sakura, babaulti "green", no i od wczoraj hybrydy (red i black) :)

 

Obecnie 2 samice green i 1 orange noszą jaja, także czekam na "dzieciaczki" ;) A oto robale i ich lokum.

 

uus2.jpg

 

h7iq.jpg

 

7dw9.jpg

 

yqw5.jpg

 

No i moje mamuśki ;)

 

5dcr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ciężko.... Bo z myślą o łapaniu krewetek w przyszłości akwarium nie ma być zagracone wysokimi korzeniami. Co do rogatka chciałam go upchać tam gdzie grzałka, ale jeszcze nie zdążyłam. Nie chciałam też stresować krewetek wczoraj wpuszczonych. No akwarium ma być przede wszystkim funkcjonalne i wiem, że do pięknych nie należy. Jest zrobione specjalnie pod hodowanie krewetek i tak, aby jak najmniej ruszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...