Skocz do zawartości

Problem z rzęsą wodną.


NFSMW
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam niestety problem z rzęsą wodną i nie mogę sobie z tym problemem poradzić.

 

Otóż akwarium ma wymiary 80x35x40 i w akwarium pracują dwa filtry :

FZN-2

JP-014F

 

Problem jest bardzo uciążliwy i powoduje znaczne osłabienie przepływów filtrów.

A więc, w akwarium jest dość dużo rzęsy, filtr FZN-2 powoduje, że rzęsa wodna zaczyna pływać po całym akwarium i filtry ją wciągają, i spada drastycznie przepływ.

Filtr wew. nie powoduje aż tak falowania tafli by wprowadzić rzęsę do pływania po całym akwarium ( wew. jest praktycznie przy samym dnie ), więc to wina kaskady.

Próbowałem z poziomami wody, najlepiej jest gdy tafla jest ponad wylot wody z kaskady, wtedy rzęsa minimalnie jest rozrzucana ale niestety tafla wody praktycznie nie faluje, gdy poziom obniżyć to wtedy jest " kosa " z rzęsą ale znów tafla jest w ruchu.

 

Jak sobie z tą sytuacją poradzić ? Nie chce się rzęsy pozbywać bo bardzo ładnie komponuje się z pistiami, no i bardzo pomaga :) zresztą, to jedyne zielsko w tym akwarium.

 

PS. na kaskadzie mam prefiltr.

Edytowane przez NFSMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnieś filtr wewnętrzny tak żeby ruszał taflą wody, dolej wody do akwarium żeby kaskada nie "chlupała" bo tak zawsze będziesz miał  rzęsę w filtrze.

Jak masz prefiltr to się nie dziw że drastycznie Ci spada przepływ. One niestety wymagają częstego czyszczenia.

Albo pozbądź się pisti, pistia korzonkami "łapie" się korzeni czy innego wystroju/akcesorii i to dodatkowo też stopuje ruch tafli wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prefiltr założyłem wczoraj, po to by mi rzęsy chociaż kaskada nie wciągała, bez tego tak czy siak przepływ by spadł bo rzęse by wciągało.

Woda jest ponad wylot wody z kaskady, więc nie chlupie ( zresztą pisałem o tym, że gdy jest poniżej wylotu, wtedy kiedy chlupie to rzęsa świruje )

Próbowałem również podnieś filtr wewn. tak żeby ruszał tafle, no i rusza tafle wode ale z wtedy również jest młócka z rzęsą.

Edytowane przez NFSMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...