Skocz do zawartości

Filtr wewnętrzny w akwarium 200l


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

 

Założyłem niedawno nowy baniaczek, wymiary 100x40x50. Moja druga połowka nie chce zgodzić się na filter zewnętrzny kubełkowy po niedawnej małej powodzi z filterkiem AQUAEL MULTIKANI 800, więc zakupiłem wewnętrzny AQUAEL TURBO 1000. Zajmuje troszkę miejsca w środku no ale cóż. 

Moje pytanie brzmi czy jak najszybciej zmienic ten filter bo nie da rady, czy może zostać?

Moja obsada to

4 kiryski

jakieś 20 molinezji

4 żałobniczki

4 żałobniczki

Kilka roślinek (docelowo zwiększe liczbę roślin)

Jeżeli miałbym go wymienić, to jaki filtr proponujecie? (Mój budżet nie jest dość rozspasany obecnie). Czytałem dużo pozytywnych opinii o HW-302

 

Czekam na opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj
Mam HW-302 od 2 lat, i powiem szczerze że przed jego zakupem grubo się zastanawiałem czy warto kupić "chińczyka" bo jak wszyscy dobrze wiemy cena jet dość przyzwoita.

Jednak po tym okresie czasu jestem pełen podziwu, bo nie dość że po jakichś 2 miesiącach użytkowania bardzo ucichł i w szafce jest praktycznie nie słyszalny to nie miałem z nim żadnych technicznych problemów. Fakt że trzeba uważać przy składaniu i czyszczeniu, bo jakość plastików pozostawia wiele do życzenia, ale robiąc to delikatnie raz na pół roku nic złego przy nim się nie dzieje. U mnie działa on jako filtr biologiczny, a poza nim mam jeszcze jeden mechaniczny w środku akwarium - woda przy regularnych podmiankach jest kryształ więc moja opinia na jego temat jako filtr biologiczny jest jak najbardziej pozytywna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...