Skocz do zawartości

Obsada 112l (Co sądzicie?)


przemo89
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jakiś miesiąc temu założyłem sobie akwarium, bo jakoś zawsze mnie to pasjonowało smile.gif Interesuje mnie co sądzicie o obsadzie? Raczej nie mam zamiaru nic zmieniać ewentualnie podmienić smile.gif

A więc może zacznę od obsady:
- Danio - 8szt
- Neon Inessa - 10 szt
- Gupik - 3szt (samce 2szt; samiczka 1szt)
- Mieczyk - 2szt (para)
- Kirysek - 5 szt (pstry 3szt ; spiżowy 1szt; albinos 1szt)
- Kosiarki - 3szt
- Zbrojnik - 1szt
- Sum szklisty - 1szt
- Ślimak Ampularia - 2szt
- Krewetka filtrująca - 2szt

Roślinek posiadam sporą ilość (są łatwe w hodowli i szybkorosnące)

Sprzęt:
- Filtr UNIMAX 250 (wegiel aktywny zastąpiłem porcelanowym wkładem)
- Lampa UV-C 9W
- Grzałka 150W
- Napowietrzacz OXYPRO QUIET 150 + kurtyna napowietrzająca 60 cm
- Oświetlenie 2x18W
- Oświetlenie nocne

Parametry wody:
- Azotany (NO3) - 10 mg/l
- Azotyny (NO2) - 0 mg/l
- gH - >14 d
- kH - 10 d
- pH 7,2
- Chlor (CL2) - 0 mg/l

Obsady trochę dużo ale zainwestowałem w większy filtr żeby można było tyle rybek wpuścić. Wystrój akwarium jest w stylu AMAZONKA z tłem strukturalnym i dużym korzeniem. Podłoże JBL Manado idealnie współgra. Woda przeźroczysta nie mam zamiaru jej zabarwiać. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dla mieczyka i kosiarek akwarium za małe, albo danio albo neon w takim akwarum tylko jedna stadna ryba z około 15 szt. kiryski powinien być jedne gatunek.

 

Najpierw pytaj i proś o rade w dobraniu obsady potem kupuj, bo nie widzę sensu tego posta, prosisz o rade i jednocześnie też piszesz że nie chcesz nic zmieniać...

Edytowane przez NemoX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosiarek już niemam zamieniłem na otoski. Skoro piszesz że na mieczyki za małe akwarium to też będę musiał zamienić tylko na co??? Neonów albo Danio niemam zamiaru zmieniać. Co do tych kirysków to już mam zamienione i jest teraz 5 szt. kirysek pstry. Co do ogółu posta piszę że niemam zamiaru rezygnować z ilości rybek tylko ewentualnie podmienić na inny gatunek :) .

Co do posta użytkownika @lesiu681: Po zastosowaniu filtra akwarium rozciągnęło się o całe 8 litrów :lol: twój kreatywny post bardzo mi pomógł. <_<

Pozdrawiam

Edytowane przez przemo89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do posta użytkownika @lesiu681: Po zastosowaniu filtra akwarium rozciągnęło się o całe 8 litrów twój kreatywny post bardzo mi pomógł.

 

Mój post nie miał być kreatywny tylko miał do Ciebie dotrzeć i uzmysłowić Ci, że wybrałeś zły zestaw ryb o różnych wymaganiach i wielkości do akwarium, które ma powierzchnię dna 80x35 cm.. Jak chciałeś więcej ryb to zamiast inwestować w mocny filtr trzeba było kupić większe akwarium.

 

 

Co do ogółu posta piszę że niemam zamiaru rezygnować z ilości rybek tylko ewentualnie podmienić na inny gatunek .

 

 Jeżeli ty wiesz lepiej od wszystkich innych to po co w ogóle ten temat

 

 

Najpierw pytaj i proś o rade w dobraniu obsady potem kupuj, bo nie widzę sensu tego posta, prosisz o rade i jednocześnie też piszesz że nie chcesz nic zmieniać...

Dokładnie tak powinno to wyglądać jeżeli nie mamy pojęcia o zakładaniu akwarium.

Na forum zawsze ktoś się znajdzie i pomoże w dobraniu odpowiednich ryb do twojego zbiornika.

Edytowane przez lesiu681
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...