Jump to content

Fzn 2 + JP-022F?


Deadmau5
 Share

Recommended Posts

Witam, zakładam nowe akwarium 112l i kupiłem do niego filtr fzn 2,moje pytanie brzmi czy da radę? Bo mam jeszcze taki filtr który był w zestawie razem z akwarium http://allegro.pl/filtr-do-akwarium-60-120-l-600-l-h-jp-022f-i3704202697.html

Czy jest sens dać go jako drugi filtr? Dodam że do fzn2 planuję ceramikę i mam litr torfu włóknistego (ma być to lekkie bw). Może ten torf do tego drugiego filtra?

Edited by Deadmau5
Link to comment
Share on other sites

Ja również posiadam w akwarium o wymiarach 80x35x40 filtr FZN-2 i dodatkowo JP-014F i nie narzekam, wręcz jestem zadowolony.

Niestety ten chiński filtr JP-014F jest bardzo duży no i głośno pracuje, na szczęście go ładnie u kamuflowałem korzeniem, a akwarium jest w kuchni więc tam sobie buczeć może, w dzień go nie słychać a w nocy, przecież nikt w kuchni nie śpi.

 

Dawniej w akwarium LT sam FZN-2 dawał spokojnie radę, teraz gdy są czarne wody i obsada się zmieniła i ciutkę zwiększyła już sobie nie dawał rady, więc kupiłem takiego chinola i teraz i malina.

PS. Jak w tym modelu JP-022F jest węgiel aktywny to go zmień na gąbkę, bynajmniej ja tak w tym swoim miałem to zmieniłem.

Edited by Bora
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...