Jump to content

Fzn 2 + JP-022F?

Deadmau5
 Share

Recommended Posts

Witam, zakładam nowe akwarium 112l i kupiłem do niego filtr fzn 2,moje pytanie brzmi czy da radę? Bo mam jeszcze taki filtr który był w zestawie razem z akwarium http://allegro.pl/filtr-do-akwarium-60-120-l-600-l-h-jp-022f-i3704202697.html

Czy jest sens dać go jako drugi filtr? Dodam że do fzn2 planuję ceramikę i mam litr torfu włóknistego (ma być to lekkie bw). Może ten torf do tego drugiego filtra?

Edited by Deadmau5

Ja również posiadam w akwarium o wymiarach 80x35x40 filtr FZN-2 i dodatkowo JP-014F i nie narzekam, wręcz jestem zadowolony.

Niestety ten chiński filtr JP-014F jest bardzo duży no i głośno pracuje, na szczęście go ładnie u kamuflowałem korzeniem, a akwarium jest w kuchni więc tam sobie buczeć może, w dzień go nie słychać a w nocy, przecież nikt w kuchni nie śpi.

Dawniej w akwarium LT sam FZN-2 dawał spokojnie radę, teraz gdy są czarne wody i obsada się zmieniła i ciutkę zwiększyła już sobie nie dawał rady, więc kupiłem takiego chinola i teraz i malina.

PS. Jak w tym modelu JP-022F jest węgiel aktywny to go zmień na gąbkę, bynajmniej ja tak w tym swoim miałem to zmieniłem.

Edited by Bora