Jump to content
Sign in to follow this  
Remek

Żywy pokarm

Recommended Posts

Dziś kupiłem żywy pokarm dla rybek:
-Dafnia
-Wodzień
-artemia
-Rurecznik
I mam pytanie które przeżyje najdłużej w lodówce ?
I które najlepiej podawać narybkowi gupika ?

Chyba żadne z nich nie przetrzyma dłużej niż tydzień,lepiej kup mrożone wtedy w zamrażarce dłużej zachowa świeżość.

Tym co będzie z tego najmniejsze...i w zależności jak duży jest teraz narybek.

Artemia ( solowiec ), a właściwie jego larwy są bardzo dobrym pokarmem dla narybku wielu gatunków ryb.

Dla małych rybci może faktycznie będzie za duża, ja podaję swoim 3 tygodniowym artemię i wodzienia. Mniejszym dawałam na początku suszoną dafnię oraz spirulinę.

Żebyś dobrze zrozumiała. jest artemia i ona nie nadaje się dla narybku i są jaja artemii do wylęgu larw, je się podaje narybkowi.

Bardzo dobrze rozumiem ;) Moje 3 tygodniowe gupiki są na tyle duże, by jeść artemię mrożoną, nie jej jaja. Napisałam też, że świeży narybek karmiłam suszoną dafnią i spiruliną. Sprostowałam, więc nie rozumiem, skąd to oburzenie.

Nie ma żadnego oburzenia, tylko myślałem, że mały narybek chcesz karmić artemią mrożoną. Lepsze są jajka. 

Nie ma żadnego oburzenia, tylko myślałem, że mały narybek chcesz karmić artemią mrożoną. Lepsze są jajka. 

Fakt, dla maluszków jajka są lepsze, nie zaprzeczam. Źle sprecyzowałam przy pierwszej wypowiedzi, za co przepraszam :)

Dziś kupiłem żywy pokarm dla rybek:

-Dafnia

-Wodzień

-artemia

-Rurecznik

I mam pytanie które przeżyje najdłużej w lodówce ?

I które najlepiej podawać narybkowi gupika ?

A ja bym ci proponował hodowlę artemii z larw solowca. Kup larwy (najlepsze jakie miałem to JBLu, sól niejodowaną, napowietrzacz, węzyk, zacisk na wężyk, dwie puste butelki po zywcu, żarówka z przewodem lub lampka. Troche chałasu przez 24h, ale żarcia masz na 4 dni. Jak bedzie potrzeba moge ci wysłać zdjęcie mojej maszynerii.

Edited by kamikaze

Ja hoduję grindale od tygodnia, a już jest ich mnóstwo. Karmie co 2 dni szczyptą kaszki, czasami płatkami śniadaniowym, albo karmą dla ryb. Nie są malutkie, bo mają 1cm, ale według mnie hodowla, jest dużo łatwiejsza niż artemi, bo nie ma ryzyka, że damy słoną wode do akwa, albo, że ryby zjedzą skorupki... Co do karmienia grindali, to nasypałem sobie do kieliszka kaszki i po tygodniu kieliszek jest prawie pełen. Codziennie trzeba je spryskać wodą (bardzo mało) ja do 0,5l wody dodaje pół łyżeczki sody, aby zapewnić im lepsze warunki (takie informacje znalazłem w internecie). Polecam taką hodowlę. :)