Skocz do zawartości

Jaki zestaw roślin do nowego 160L??


Limak86
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Po baaaardzo długim czasie wracam do akwarystyki (prawie 20 lat! :P ). Zakupiłem używany 160L zbiorniczek i powoli przygotowuję go do startu. I tu mam pytanie:

Poszukuję jakiegoś zestawu roślin do wspomnianego akwarium. Znalazłem na alledrogo dwóch sprzedawców z ciekawą ofertą i dobrą opinią. Poniżej ich oferty:

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=6256675&string=zestaw+ro%C5%9Blin&search_scope=userItems-6256675

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=23919980&string=zestaw+ro%C5%9Blin&search_scope=userItems-23919980

 

Nie wiem dokładnie ile roślin będzie mi potrzebnych do obsadzenia dna 100x40?

Moje pytanie brzmi co tak na prawdę mam wybrać z tych ofert??

Akwa będzie ze sporą ilością korzeni, pojedyncze małe kamienie i mam też bardzo duży kokos na schronienie dla pielęgniczek ;)
Doradźcie który zestaw wybrać żeby nie kupić za mało/za dużo??

 

Pozdrawiam,

Kamil.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenie jakie jest zamontowane obecnie to:

2x 30W świetlówka T8 6500K

2x 39W świetlówka T5 - jedna "grolux", jedna jak sądzę zwykła ("daylight")

CO2 na początku będzie w płynie dla ułatwienia, z czasem pomyślę nad bimbrownią/butlą.

Co do nawożenia jeszcze nie wiem jak i czym. W tej kwestii moja wiedza jest póki co praktycznie żadna...

Edytowane przez Limak86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, a co w kwestii wyboru zestawu roślin o który pytałem?

Bo w roślinach nie mam takiego rozeznania coby samemu taki zestaw skomponować.

Dlatego myślę nad zakupem jakiegoś gotowego zestawu z linków które podałem. A z czasem (rok albo dwa) nabierając doświadczenia i oczytania część roślin wyrzucać, inne dokładać tak żeby ostatecznie wyszedł mi prawdziwy biotop ameryki południowej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zapomnij o takiej ilości światła dla tych ryb ( z AP), nie zauważysz przy takim ich naturalnego zachowania, podłoże piasek.

 

W sumie nie muszę wykorzystywać wszystkich świetlówek. Taka pokrywa była w akwa, ale oddzielnie jest włącznik na te T8 a oddzielny na T5, mogę więc palić tylko jedne z nich.

Nie chciałbym rezygnować z rybek z Ameryki południowej bo właśnie takie pasują mi najbardziej (1+2 p. kakadu + 20-30 b.amandy bądź neonki bądź inna drobna ławica + 6-8 kirysków + 6-8 otosków).

 

 

 

Roślin będzie bardzo mało, więc żaden zestaw z tych.

No może i mało, ale ile mniej więcej? 60 sadzonek na 160L wystarczy na start, a może 160?(wiem że od ich gatunku i wielkości zależy ale chodzi mi o wartość z grubsza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z osób podpowiedziała mi taki oto zestawik na 160L pod Amerykę południową:

 

10x valissneria Nana
3x Echinodorus jaguar
3x Echinodorus schlueteru
10x Echinodorus magdalensis
40x Echinodorus tellenus
5x polispermia
200 ml christmas moss

 

Co o tym myślicie?? Może jakiś gatunek dołożyć albo odjąć? A może któregoś będzie mało i wziąć więcej sztuk??

 

Pozdrawiam,

Kamil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...