Jump to content
Sign in to follow this  
halabard

Ampularia - zaginięcie

Recommended Posts

Witam

Dzisiaj rano wstałem, patrzę na akwarium i.. co widzę? Pustą muszlę od Ampularii..

Moje pytanie brzmi - została zjedzona czy wyszła z muszli (o ile to możliwe) ? Muszla jest tak czysta jakby ktoś wydłubał precyzyjnie i wyparzył muszlę.. lecz.. 0 śladu po "drzwiczkach"

Pozdraviam

Trudno zgadywać, skoro nie podałeś reszty obsady. Masz helenki? Masz bocje?

Właśnie, co z obsadą? Mogły ją załatwić jakieś większe pielęgnice jeśli takie masz.

Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk

Mogły ją załatwić jakieś większe pielęgnice jeśli takie masz.

Mogły, ale nie tylko pielęgnice. U mnie 2 Ampularie zostały wyciągnięte z muszli przez samice bojownika :-(. Później  to samo zrobiły prawdopodobnie z Helenkami.

Dopóki autor nie poda obsady każdy następny wpis odpowiednio wynagrodzę. 

Edited by nemo130

tetry, kiryski, platki, piskorek, danio, prętniki, zbrojniki (podobno karłowate)

Nie masz w obsadzie nic co by zjadło żywą ampularie, więc jak pisałam wyżej-zdechła i obsada się nią zajeła. 

Nie masz w obsadzie nic co by zjadło żywą ampularie, więc jak pisałam wyżej-zdechła i obsada się nią zajeła. 

A od czego mogła zdechnąć ? Bo była bardzo ruchliwa jeszcze przed padnięciem i nie zauważyłem żadnych zmian chorobotwórczych.

a od czego mogła zdechnąć ?

np. za miękka woda, może jakąś chemie dodawałeś do wody, ślimaki są na to wrażliwe.

A od czego mogła zdechnąć ?

A skąd mamy to wiedzieć, nie podałeś przecież żadnych informacji na temat warunków panujących w zbiorniku.

Jakie masz parametry wody w akwarium (twardości, ph, NO2 i NO3)? Jaki był wiek lub chociaż wielkość tego ślimaka? Stosujesz jakieś preparaty? Czym go karmiłeś?

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this