Jump to content

[96]Jaki filtr aquael turbo 500 czy 1000?

Kirysio123
 Share

Recommended Posts

Witam!

Jutro zamierzam kupić filtr aquael turbo 500 lub 1000.

Który jest lepszy? 

Baniak 96l:

Flora:
-Żabienica łamliwa,ozyrysa (śmieszna nazwa :mrgreen:)
-Nużaniec śrubowy
-Moczarka kanadyjska
-Microzorium
Fauna:
-1 Zbrojnik lampart
-6 Neon inessa
-4 Kirys spiżowy
-3 Molinezje ostrouste
-2 Zmienniaki plamiste
-3 Bocje szare
Edited by Kirysio123

Hmm...

Tu właśnie nie liczy się prędkość przepływu tylko pojemność na media filtracyjne...

A ja chcę troszkę na energii elektrycznej zaoszczędzić bo mam filtr 10 watt, a ten 500 ma 4.4 watt, a z kolei 1000 ma 11 watt.

A o ile dobrze przeczytałem można dokupić do 500 i 1000 dodatkowe zbiorniki na wkład sypki.

Mój ten co teraz mam to Hailea BT-700, W domu mam jeszcze aquael fan mini plus 4.2 watt, który mógłbym podpiąć jako dodatkowy...

Edited by Kirysio123

No wiem ale może jakiś posiadacz się wypowie...

Mój kolega ma w 112l ma filtr aquaszut turbo 770n, (770l/h) wodę ma kryształ ale nie wiem czy to kwestia gąbki na wierzchu, czy przepływu.

Bo jak ja mam w mniejszym 96l zbiorniku ten HAILEA gąbkę mam schowaną w jego wnętrzu to woda jest mętna, a przypomnijmy że ma 690l/h, i powinen sprostać zadaniu mimo że jest on od 70-250l...

Edit: A i jeszcze jedno ten 1000 może się nie zmieścić do mojego baniaka ... , o wysokość chodzi.

Edited by Kirysio123

Jeśli to ma być jedyny filtr to 1000. Zaoszczędzić to możesz najwyżej oświetleniu, o czym piszemy w innym Twoim wątku :) No, można też przykombinować na ogrzewaniu.

Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk

No, mówiłem że mam w domu jeszcze jeden o przepływie 260l/h, mógłbym go założyć jakby sobie 500 nie radził wyszło by 760l/h...

Ps: Ten mój wątek w sprawie LEDów: http://forum.superakwarium.pl/topic/41588-budowa-o%C5%9Bwietlenia-led-owego-przer%C3%B3bka-pokrywy/

A jeżeli juz odchodzimy od tematu to jak grzałka lepiej i taniej grzeje wodę? Jak jest poziomo czy pionowo?

Z tego co widzę to usilnie potrzebujesz aby ktoś poparł Twoją hipotezę że ten 500 wystarczy.

A jak nie wystarczy to dołożysz jakiś pseudo filterek... i oszczędności prądu pójdą się paść a filtracja jak była marna tak będzie.

Zabierasz się do wszystkiego nie do końca od tej strony co powinieneś. Jak mówi przysłowie: kto tanio kupuje ten dwa razy kupuje.

A odchodząc od tematu: nie rozważałeś zakupu chomika?

• Like 1

Zmianę hobby.. Akwarystyka to nie jest tani "sport" (wbrew pozorom), a Ty szukasz oszczędności tam gdzie nie powinieneś.

Dobra filtracja zmniejszy Ci również podatność ryb na choroby, ustabilizuje akwarium, itd...

Jak tego warunku nie spełnisz będziesz ciągle coś dokładał, dokupywał, a czy to na pewno zmniejszy Ci ogólny rachunek?

Temat zamykam.

• Like 1

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...