Skocz do zawartości

[112L] Ogólnie Inny Świat


Xbet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Pojawiły się w końcu długo oczekiwane roślinki na pierwszy plan: Sagittaria subulata - Strzałka skrzydlasta,

Hemianthus callitrichoides Cuba - Mały Heniek, Echinodorus tennelus - Żabienica delikatna ( zaczyna coś marnieć po 5 dniach od wsadzenia). Mam nadzieje że heniek dobrze się rozrośnie..

 

09.09.14

post-2237-0-12042200-1410465300_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jestem pod dużym wrażeniem. W wyobraźni tak właśnie widzę swój baniaczek. Masa pięknej zieleni. Juz nie mogę się doczekać startu mojego akwa kiedy oglądam takie jak Twoje. Mam przy tym pytanie. Czy przy bimbrowni tez można liczyć na takie pięknie rosnące rośliny czy tylko butla z co2?

 

Tapnięte z mojej starej Xperii

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli idzie o światło, to już trochę o tym poczytałem i wiem, że to fabryczne, montowane w pokrywie nie jest najlepsze dlatego zmienię na inne świetlówki. Jeszcze tylko nie wiem czy będę dokładał dodatkowo coś bo z elektryki jestem noga i czeka mnie spora ilość lektury do ogarnięcia w tym temacie. Tak czy inaczej chciałbym osiągnąć choć podobny efekt jak w tym akwarium ze zdjęć ale to jeszcze potrwa...

 

Tapnięte z mojej starej Xperii

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Kwiat  Vallisneria spiralis niestety już zniknął.. Była niewielka przycinka roślin i podmiana wody.. 

W niedługim czasie planuje restart zbiornika ale czy czas na to pozwoli to zobaczymy.. Zastanawiam się nad zmianą podłoża na piasek przy restarcie ale nigdy nie miałem do czynienia z piaskiem w akwarium czy rośliny które posiadam będą też dobrze w nim rosły?

Nastąpiła też zmiana przy włączaniu oświetlenia: Pierwsze dwie świetlówki świecą się od 12.00 - 21.00 a trzecia od 14.00 - 19.00..

 

12.02.15r

post-2237-0-63323400-1424016393_thumb.jpg post-2237-0-94128000-1424016385_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny busz sobie wyhodowałeś ;) Jedynie termometr trochę rzuca się w oczy i psuje całość - na przyszłość postaraj się go schować bardziej z tyłu.

 

Z piachem startuj bez obaw, jedynie pod rośliny daj kulki GT czy inne koreczki/pałki nawozowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Aktualizacja 

 

Nastąpił restart zbiornika z powodu zmiany podłoża z bazaltu na piasek :)

 

Zbiornik Zalany: 16.05.15

 

Akwarium: 112l - 80x35x40

 

Oświetlenie: 3x18W - 2x6500k, 1x8500 grolux

 

Filtracja: Cristal profi e700 JBL

 

Ogrzewanie: Aquael 100W

 

Podłoże: Piasek (Sławek121)

 

Temperatura: 25C

 

Dodatkowe: 4 x korzeń

 

Tło: przyklejony styropian + gips + farba

 

Nawożenie: Co2 Butla, Carbo - raz na tydzień, Fe, K - jak pamiętam to daję ;)

 

Parametry wody: 

 

20.06.15

ph - 7,2 

GH - 16 ( duże wiem)

KH - 10 

Co2 - 20 

NH3 - 0 

No2 - 0

No3 - 20 

PO4 - 0

Fe - 0,5

 

Obsada:

 

3 x Mieczyki

11x Neon Inesa

5 x Gupik

10 x krewetki Red cherry

 

Rośliny:

Heteranthera zosterifolia

Hydrocotyle leucocephala

Echinodorus amazonicus 

Mikrozorium oskrzydlone

Gałęzatka

 

Fotki:

post-2237-0-05239100-1434832403_thumb.jpg

post-2237-0-51568100-1434832407_thumb.jpg

post-2237-0-68899800-1434832411_thumb.jpg

Edytowane przez Xbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nastąpił restart zbiornika z powodu zmiany podłoża z bazaltu na piasek

Taka zmiana jest zawsze na plus, brawo! :)

Generalnie baniak wygląda bardzo przyjemnie dla oka :)

 

 

 

Obsada: 3 x Mieczyki 11x Neon Inesa 5 x Gupik 10 x krewetki Red cherry

Parametry wody masz pod mieczyki, gupiki i red cherry jak najbardziej, ale te neony powinny mieć wodę kwaśną i miękką - pomyśl może o korekcie obsady i/lub parametrów ;)

 

 

 

Nawożenie: Co2 Butla, Carbo - raz na tydzień, Fe, K - jak pamiętam to daję

 

 

Rośliny: Heteranthera zosterifolia Hydrocotyle leucocephala Echinodorus amazonicus Mikrozorium oskrzydlone Gałęzatka

Przy takim świetle i takich mało wymagających gatunkach roślin chce Ci się w ogóle bawić w CO2 i nawożenie?? Moim zdaniem szkoda kasy i zachodu... A jak już chcesz się bawić to idź w bardziej "wypasione" roślinki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanowię się jeszcze co z neonkami albo z parametrami zrobić :)

Co do roślin to powiem że np.  Heteranthera zosterifolia nierośnie mi bez Co2, można spojrzeć na poprzednie zdjęcia..

Jak skończyło się Co2 i nie było czasu napełnić butli to roślinka prawie zanikła a oświetlenie miałem takie same..
Edytowane przez Xbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co do roślin to powiem że np. Heteranthera zosterifolia nierośnie mi bez Co2

A to mnie zaskoczyłeś, bo u mnie ta roślinka rośnie w Low-techu przy 0.3W/L jak oszalała, bez CO2 i bez nawozów oczywiście ;)

 

 

 

Zastanowię się jeszcze co z neonkami albo z parametrami zrobić

No zastanów się, bo szkoda męczyć ryby skoro można spokojnie dobrać obsadę bardzo ciekawą dla parametrów które już masz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

 

To nie spiralis tylko Vallisneria Asiatica lub Tortifolia. Spiralis wbrew nazwie ma proste liście ;)

 

Nie wbrew nazwie, bo w sama nazwa gatunkowa nie odnosi się w żaden sposób do liści i nie o liście tutaj chodzi. W warunkach naturalnych nurzaniec wytwarza kwiaty żeńskie (na długiej łodyżce, która ciągnie się aż do powierzchni wody) lub męskie (na końcach liści), które uwalniają się i unoszą się na powierzchnię. Po zapłodnieniu kwiat żeński zamyka się, a jego długa łodyga skręca się w spiralę. :razz:

 

Co do samego baniaczka, to z każdą kolejną aktualizacją wygląda coraz lepiej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...