Jump to content

Do posiadaczy Ducha Amazońskiego.


Grzesiek
 Share

Recommended Posts

Chciałbym żeby posiadacze tych ryb podzielili się swoimi doświadczeniami, odnośnie parametrów wody, charakteru ryb, żywienia, odporności na stres, podatność na choroby itd. Mile widziane również zdjęcia. Planuję jednego duszka w zamiar za Gibbicepsa, który mi terroryzuje elatine triandra swoim ciężarem, a kiryski wystarczajaco dają sobie radę w tej strefie.

Link to comment
Share on other sites

ja mam ducha od 4 mcy z 4 cm ma teraz 10cm, kryjówkę zrobiłem mu z kamieni, karmię głownie płatkami czasem mrożonkami, na noc wrzucam granulat. co do parametrów to ph w granicach 7 temp 25-27

Link to comment
Share on other sites

Ja mam 2 duchy już z rok będzie. Jednego planuje sprzedać, ale nikt nie chce. Co do ich wielkości to jeden mój ma ze 20 cm to już chyba będzie a drugi jak miał te 8 cm tak mu to zostało. Także ciężko powiedzieć jakie mogą być duże. Słyszałam, że jak jest spory duch to ten duch ma dominujące cechy, a te małe duchy to zwykłe osobniki omega czy jakoś tak. Co do charakteru tych ryb to moje są bardzo spokojne i nie próbowały nawet zaatakować mi nigdy żadnej mniejszej rybki. Co do żywienia to karmie je płatkami i granulatami, a czasem tez mięsem. Do mięsa wychodzą zawsze ze swoich kryjówek a do suchego jedzenia nie zawsze. Najlepiej karmić je wieczorem bo wtedy są najbardziej aktywne. Co do steru to nie zauważyłam by się za bardzo stresowały. Cały czas spokojnie sobie pływają bądź siedzą w kryjówkach. Ale te ryby praktycznie cały czas są schowane i tylko na karmienie można je zobaczyć w pełnej okazałości.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...