Skocz do zawartości

Roślinki z bagien w akwarium?


Ronnix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zastanawiam się, co powinienem zrobić z roślinką, którą przyniosłem  z bagna zanim włożę ją do swojego akwarium? I oczywiście czy można w ogóle tak zrobić? W moim akwarium niestety jest bardzo ubogo z roślinkami, a nie chciał bym wydawać kolejnych kilkuset złotych na roślinki. Często chodzę na ryby i widziałem już kilka ładnych trawiastych roślinek gdy patrzyłem pod nogi zmieniając łowisko :) Domyślam się ze w sklepach roślinki są jakoś "dezynfekowane"? Jak by miała wyglądać taka dezynfekcja i jak by miała przebiegać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpytaj - może ktoś ci wyśle po kosztach jakieś roślinki = nawet najprostsze kupisz za 1,5-2zl za sadzonkę - za 50zl będzie tego sporo. Ale jak masz znajomego z akwarium to z przycinki roślinki może ktoś odda. Wysłałbym ale jeszcze nie mam nic - może za miesiąc coś się tam rozrośnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż właśnie mam znajomego który też ma akwarium. Wymieniamy się rybkami i jakiś czas temu podarował mi kilka sadzonek, ale niewiele z tych sadzonek się pozostawało...

 

Naprzykład dał mi liść z kawałkiem roślinki i powiedział zebym puścił ta roślinke swobodnie po akwarium to lodyga puści korzeń i bede mógł ja wsadzić w żwirek zeby sie rozrosła. Tak też zrobiłem i lodyga puściła korzeń (nawet troche urosła), ale jakieś rybki na tyle ją oskubały że została sie sama łodyga, a po kilku dniach nawet jej nie było...

 

Karmie rybki 2x dziennie mrożonymi robakami, ale wydaje mi sie ze często glonojady mi atakują roślinki:/

 

Czy według was powinnem zmienić obsade w akwarium? czy może poprostu włożyć do akwarium bardziej dojrzałe rośliny? w sesie rozrośniete.

 

Naprawde nie wiem co robić, żeby mieć ładne rośliny, bo akwa bez roślin nie wygląda według mnie fajnie, nawet jeśli ma się dużo kolorowych ryb.

 

 

PS. przepraszam za pisownie, ale nie przyzwyczajony jestem do używania klawisza "alt":D

 

To proponujemy zmienić albo przyzwyczajenia albo forum. ;)

Edytowane przez ahr
Pisownia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karmie rybki 2x dziennie mrożonymi robakami, ale wydaje mi sie ze często glonojady mi atakują roślinki:/

 

Czy robaki to odpowiednia dieta dla "glonojada"?

Odpowiedz Sobie na to pytanie, a znajdziesz odpowiedź.

 

Podpowiem Ci: w ramach eksperymentu wrzuć do akwa sparzony wrzątkiem liść sałaty, przymocuj go do czegoś, żeby zatonął.

Zależy też jakie masz akwarium (wielkość) i jaki to "glonojad".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka setek złotych na rośliny? Toż ty nie dość że masz złe warunki w akwarium to jeszcze do tego jest ono prze zarąbiście ogromne. Jak chcesz to odkupię albo zamienię moje  prawie 200 ;)

 

Glonojady ? Chodzi o Zbrojniki ? Nigdy jeszcze nie miałem przypadku żeby mi wpierniczyły roślinę.

 

Dane zbiornika i obsada. Od tego zaczyna się przynajmniej na tym forum, rozmowę o problemach w akwarium.

 

http://forum.superakwarium.pl/topic/41657-glony-bordowe-na-li%C5%9Bciach-o-nitkowe/?do=findComment&comment=425483 o tu masz przykład. No dobra pomińmy polskie znaki ;)

Edytowane przez ASPAHARIAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włożyłem dziś do akwarium liść sałaty i zbrojniki odrazu się nim zainteresowały, więc może jest to jakieś rozwiązanie:) Dam znać jak rośliny zaczną się znowu rozwijać. Dziękuję za wskazówkę, co do przymocowania liścia użyłem zapałki(naturalnie odłamałem część z siarką), ale po jakiś 10 minutach samiec zbrojnika poprostu wyrwał liśc i zabrał go do swojej kryjówki:) Niestety narazie nie daje podejść samicy do liścia, mam nadzieję że to się zmieni...

 

Co do akwarium to niestety się nie zamienię :)

 

E:

W związku z tym że trochę odbiegliśmy od tematu posta pozwolę sobie go zamknąć.

Jeśli ktoś chciałby coś dodać w kwestii roślin z bagien niech kontaktuje się z moderatorem. /ahr/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...