Jump to content

Jaki filtr 240L

Militoarg
 Share

Recommended Posts

Witam !

Wybór filtra zależy trochę od tego co chcesz mieć w akwarium ?

Osobiście jestem użytkownikiem JBL e1501, który przeznaczony jest do akwarium 200-700l.
Szczerze polecam ten filtr, jest bardzo wydajny, bardzo cichy (akwarium stoi w sypialni, gdzie śpimy z Żonką) - schowany jest w szafce, słychać delikatne szemranie, które jest prawie nie słyszalne - używam go w Malawi 240l, jest nad filtracja, ale w Malawi to wskazane ;)

Uważam, że lepiej kupić filtr o większej wydajności pompy niż jest wskazane do naszego zbiornika, jeśli powstanie efekt "pralki" zawsze można zmniejszyć przepływ wody (jednak należy zauważyć, że podana przez producenta maksymalna wydajność pompy - w przypadku JBL e1501 1400l/h dotyczy wydajności przy czyściutkim filtrze, po 2-3 dniach pracy filtr już nie jest czyściutki i z pewnością wydajność również spada, dlatego uważam, że lepiej podłączyć wydajniejszy filtr).

Pozdrawiam !

Edited by Bebek

Też jestem tego samego zdania - mam HW 302 w 112litrach - po wyczyszczeniu wkładów, wirnika, wsadzeniu nowej waty, wyczyszczeniu węży przepływ porządny - po 2 tyg widocznie spada - jest jeszcze duży zapas - ale z deklarowanych 1000/h jest pewnie połowa może troche wiecej. Nie mam z nim problemów ale wybrałbym teraz coś bardziej sprawdzonego - JBL, Eheim - ja wybierałem też troche pod względem wielkości - inny niż HW się nie mieścił.