Skocz do zawartości

Jaki filtr 240L


Militoarg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Wybór filtra zależy trochę od tego co chcesz mieć w akwarium ?

 

Osobiście jestem użytkownikiem JBL e1501, który przeznaczony jest do akwarium 200-700l.
Szczerze polecam ten filtr, jest bardzo wydajny, bardzo cichy (akwarium stoi w sypialni, gdzie śpimy z Żonką) - schowany jest w szafce, słychać delikatne szemranie, które jest prawie nie słyszalne - używam go w Malawi 240l, jest nad filtracja, ale w Malawi to wskazane ;)

 

Uważam, że lepiej kupić filtr o większej wydajności pompy niż jest wskazane do naszego zbiornika, jeśli powstanie efekt "pralki" zawsze można zmniejszyć przepływ wody (jednak należy zauważyć, że podana przez producenta maksymalna wydajność pompy - w przypadku JBL e1501 1400l/h dotyczy wydajności przy czyściutkim filtrze, po 2-3 dniach pracy filtr już nie jest czyściutki i z pewnością wydajność również spada, dlatego uważam, że lepiej podłączyć wydajniejszy filtr).

 

Pozdrawiam !

Edytowane przez Bebek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem tego samego zdania - mam HW 302 w 112litrach - po wyczyszczeniu wkładów, wirnika, wsadzeniu nowej waty, wyczyszczeniu węży przepływ porządny - po 2 tyg widocznie spada - jest jeszcze duży zapas - ale z deklarowanych 1000/h jest pewnie połowa może troche wiecej. Nie mam z nim problemów ale wybrałbym teraz coś bardziej sprawdzonego - JBL, Eheim - ja wybierałem też troche pod względem wielkości - inny niż HW się nie mieścił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...