Jump to content
Sign in to follow this  
jongover

Jakie oświetlenie do akwarium malwi?

Recommended Posts

Witam,

Kupiłem akwarium 240l, z którego chce zrobić akwarium Malawi, lecz teraz przyszedł czas na oświetlenie. Póki co mam w akwarium 2 świetlówki Aqua-glo, z tym że jedna chyba nie działa (jeszcze się upewnię czy to nie wina statecznika), świetlówki w tym akwarium już dawno nie były wymieniane, chciałbym je wymienić. Tutaj pojawia się pytanie, jakie świetlówki nadają się do akwarium Malawi? Słyszałem że podobno odpowiednie będą Aqua-glo i Power-glo, czy mógłbym je zamienić jakimiś tańszymi świetlówkami, które dały by ten sam efekt? Chciałbym w tym akwarium hodować Msobo Magunga, jakie świetlówki najlepiej powinny je wybarwić?

A czy można by zostawić tą jedną aqua-glo (podobno bardzo długo nie wymieniana, ale ta druga była wyłączona)? Na pewno nie ma jakiejś tańszej świetlówki, która dała by ten sam efekt co power-glo? A może jakieś całkowicie inne świetlówki? Czy może spróbować z Narva Oceanic Star i Narva Oceanic Coral? A może jedna o świetle dziennym, a druga niebieska? Tutaj mam obawy co do wybarwienia się samiczek, chciałbym aby i samiczki i samce ładnie się wybarwiły.

Zobacz jak baniak będzie wyglądał  z  jedną  power glo, jeżeli to 36W to może wystarczy. 

Tyle że ja nie mama power-glo, mam jedną aqua-glo, która ma już swoje lata, chciałbym jakieś tańsze świetlówki które dałyby taki sam, lub podobny efekt co połączenie power-glo i aqua-glo.

Ponawiam swoje pytanie, jaka świetlówka mogła by zastąpić power-glo? Czy mogę zatrzymać tą aqua-glo? Może jakieś inne kombinacje świetlówek do akwarium Malawi w którym będą pływać Msobo Magunga