Skocz do zawartości

Budowa oświetlenia LED-owego, przeróbka pokrywy.


Kirysio123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co do zakrycia zakryję szkłem chyba.

A co do chłodzenia można na to ceownik mosiężny przykręcić (na belkę),i puścić przez to wodę z wylotu filtra.

A przy okazji można również ponawiercać dziurki i zatkać tył i będzie deszczownia ... :D

Edytowane przez Kirysio123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mosiądz nie jest stopem miedzi i cynku? A wiadomo jak związki miedzi działają na rybę. Utlenianie zapewne też zajdzie.

Szyba będzie ok, tylko szklarz musiałby wyciąć taki wąski pasek. To lepsze niż plexi bo przynajmniej po ludzku skleisz jedno do drugiego zwykłym silikonem :)

 

Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozmyśleniach zdecydowałem się na hydroponikę, zrobiłem półkę i założę ok.15-20cm nad akwa, pod półką założę ledy i świetlówkę. :D

Mój temat:http://forum.superakwarium.pl/topic/41639-hydroponika-do-96l-budowa/?do=findComment&comment=425311

Edytowane przez Kirysio123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 9 miesięcy temu...

Żeby nie tworzyć nowego tematu piszę tu.

 

Właśnie zalałem małego LT-ka 25l, na ziemi ogrodowej, dla krewetek.

Składam oświetlenie LED, kupiłem zasilacz:

 

  • Napięcie wejściowe - AC220-240V
  • Napięcie wyjściowe - 12V DC
  • Maksymalny prąd wyjściowy - 1.50A
  • Maksymalna moc wyjściowa - 18W

 

oraz kątownik aluminiowy 4x1,5 cm, chcę go przeciąć na pół, i skręcić tak aby utworzył "kwadratowe U".

 

Moja koncepcja wygląda tak:

-Tył oraz przód paski led 6500k, a na środek POWER LED 2 czerwone i 2 niebieskie na przemian.

 

Czy jak podłącze POWER LEDy szeregowo czy się nie spalą, z moich wyliczeń 10,5V 1.4A? Zasilacz 12V 1.5A.

Jak podłączyć 2 paski led po 40cm http://allegro.pl/tasma-pasek-led-150-smd-3528-b-zimna-silikon-1m-i4835656624.html?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie tworzyć nowego tematu piszę tu.

 

Właśnie zalałem małego LT-ka 25l, na ziemi ogrodowej, dla krewetek.

Składam oświetlenie LED, kupiłem zasilacz:

  • Napięcie wejściowe - AC220-240V
  • Napięcie wyjściowe - 12V DC
  • Maksymalny prąd wyjściowy - 1.50A
  • Maksymalna moc wyjściowa - 18W

oraz kątownik aluminiowy 4x1,5 cm, chcę go przeciąć na pół, i skręcić tak aby utworzył "kwadratowe U".

 

Moja koncepcja wygląda tak:

-Tył oraz przód paski led 6500k, a na środek POWER LED 2 czerwone i 2 niebieskie na przemian.

 

Czy jak podłącze POWER LEDy szeregowo czy się nie spalą, z moich wyliczeń 10,5V 1.4A? Zasilacz 12V 1.5A.

Jak podłączyć 2 paski led po 40cm http://allegro.pl/tasma-pasek-led-150-smd-3528-b-zimna-silikon-1m-i4835656624.html?

 

Te paski sobie daruj bo nie dość ze są to najsłabsze 3528 które nadają się co najwyżej do oświetlenia delikatnie jakiejś wnęki to jeszcze za maks. 2-3 miesiące będziesz je wymieniał na nowe bo ten "silikon" utlenia się szybko, robi się czarny i pęka.

Musiałbyś to dać do np. rurki pleksi i szczelnie zamknąć. Jak już chcesz paski led to zastanów się nad diodą 5050 lub 5630( ta ostatnia daje najwięcej światła)

 

filowane zza cegłówki...

 

Edytowane przez darekbart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...