Skocz do zawartości

[72L] Ameryka Południowa


jac76
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam

Mały update.

Ryby poddudszone co2 odratowane. Do baniaczka wrzuciłem garść liści dębu, dorzucę jeszcze trochę jak zrobię miejsce na dnie.

Zainstalowałem darowaną mi przez brata kaskadę FZN 1, wypełniłem ją keramzytem z kwiaciarni plus prefiltr z gąbki na rurce ssącej. Woda kryształ.

Dokupiłem 2 szt Pristella maxillaris (samiczka Ramireza gania je niemiłosiernie,zdołała 2 szt załatwić) i 1sz Anentome Helena.

Trzeba się będzie rozglądać za tanim filtrem RO, bo kupowanie 20 litrów demineralki tygodniowo traci sens.

Co zrobić żeby mech nie pokrywał się "kurzem" wytrzepuję to jak najczęściej ale po niedługim czasie pokrywa się znowu pyłem.

 

w0qb.jpg

Uploaded with ImageShack.us

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzieki za słowa uznania:) Generalnie jest przewaga piasku ale Pandy skutecznie przemierzają wszystko z czasem. Żwirek w palcach jest okrągły i drobny więc myślę że nie mają krzywdy na takim podłożu. Przy którejś podmianie wody ściągnę wężem ile sie da i dosypie samego piachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wczoraj nic niepokojącego nie zaobserwowałem a gapiłem się w akwarium przed wyłączeniem oświetlenia.

Jedyne co przychodzi mi do głowy to to że samiec zeżarł rozgniecionego zatoczka, może zjadł kawałek muszli i to mu zaszkodziło.

Reszta ryb zachowuje się i wygląda ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, efekty poniedziałkowej nudy w wolny dzień. Słynny piasek z OBI. Mech przyczepiłem do kokosa, na korzeniu zmarniał całkiem, pewnie jałowa woda jest w akwarium całkiem nawet rzęsa wodna zdechła.

Nowy samiec Pielęgniczki Ramireza.

 

 

cmjp.jpg

hla9.jpg

613e.jpg

rjl6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mały update, od ostatniego razu doszły Kryptokoryny, Nurzaniec, Mikrozorium i Żabienica.
Przybyło krewetek i Helenek, ubyło Prystelek barwnych - 2 szt. Załatwiła je samica Ramireza goni je czasem niemiłosiernie.

ee015344950daaae.jpg

Edytowane przez jac76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam

Trochę zmian w moim akwarium.

Ramirezki zastąpiły Apistogramma Borelli, niestety tydzień temu samiczka wyskoczyła z akwarium i aktualnie samczyk pływa samotnie czekając na jakąś panienkę (w sklepach Borelek ni ma).

 

 

yxdbsix.jpg

bbUJPCz.jpg

f3Sc2IQ.jpg

JoJgoRK.jpg

uheATlD.jpg

EJelctn.jpg

IwEDYyF.jpg

eQiD3VI.jpg

yeUJCOm.jpg

gYWfLkY.jpg

2nkg2xr.jpg

uiRIKpU.jpg

i3Ao9m6.jpg

4LzV1AW.jpg

Qb8uqrg.jpg

e94ioaA.jpg

MUtFdjX.jpg

gCnA4V3.jpg

GczMCSh.jpg

AfRVVS1.jpg

JfMPIao.jpg

 

 

Uciekinierka

 

 

Gq7LiyD.jpg

 

 

Dziura przez którą udało się jej wyskoczyć.

 

 

ViOMBlt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...