Skocz do zawartości

[72L] Ameryka Południowa


jac76
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Akwarium zalane 14.11.2013

 

Filtracja: Aquael Fan 1 Plus
Ogrzewanie: Aquael 100 W
Oświetlenie: Świetlówka 15 W
Podłoże: Piasek Kreissel zmieszany ze żwirkiem 0-2 mm
Ozdoby: Korzeń
Nawożenie: Substrat JBL Florapol.

 

Flora:Limnophila sessiliflora, Hygrophila polysperma, Bacopa caroliniana, Ludwigia repens, Lagarosiphon madagascariensis, Rotala rotundifolia "green", Eusteralis stellata, Egeria densa, Hydrocotyle leucocephala, Sagittaria subulata, Rotala indica, Glossostigma elatinoides

Mech jawajski na korzeniu
 

Fauna: Będą

Pielęgniczki ramireza 1+1

Neony Innesa 8 lub 10 szt.

Kiryki Panda 6 szt

 

ooyb.jpgUploaded with ImageShack.com

 

i5np.jpgUploaded with ImageShack.com

Edytowane przez jac76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Mały update w akwarium po 12 dniach od zalania.

Wczoraj do akwarium trafił Anubias Nana mini i rzęsa wodna.

Dziś podmieniłem 10 litrów wody na demineralizowaną, poprzycinałem rośliny oraz dosypałem piasku dla przyszłych mieszkańców.

Parametry po podmianie wody.

NO3-0

NO2-0

GH->14

KH-6

PH-6.8

CL2-0

 

Akwarium wczoraj

 

cdqm.jpg



 

 

Akwarium dziś

 

hjdn.jpg




 

 

Białe kamuchy służą utrzymaniu korzenia na dnie.

 

Edit:poprawiłem linki

Edytowane przez jac76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Mały update tematu.

Akwarium jest już w pełni zasiedlone.

Jako pierwsze trafiło do zbiornika 5 krewetek Red cherry(beta testerzy wody)

Następnie 10 Prystelek barwnych

Po kilku dniach 6 Kirysków panda i parka Pielęgniczek Ramireza. Niestety samczyk Ramirezki pożył tylko 2 dni. Drugi kupiony przeze mnie samczyk był ganiany po akwarium przez samiczkę przez dwa dni. Obecnie parka nie może bez siebie żyć, adoruja sie nawzajem 24 h/d.

Parametry wody:

NO3-25

NO2-0,5-2!!! przed dzisiejszą podmianą wody było 0-0.5 (podmieniłem 15 litrów wody,10 l demineralizowanej i 5 litrów odstanej kranówki)

GH-7-14

KH-66-10

PH-6.8

CL2-0

Temperatura 25 oC

 

iqev.jpg
 

fe4x.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj wymieniem zacier w bimbrowni, zostawiłem na noc jak zwykle. Rano przed robotą nie świeciłem w akwa żeby ryb nie straszyć. Zona chciała nakarmić załogę świeci światło a tu zonk, rybki pochowane jakieś, jeść nie chciały nawet prystelki co zwykle jak piranie wszystko pierwsze wyjadały. Najgorzej Ramirezki, czerwone popuchnięte skrzela i dyszą jak psy w upale.

Wracając z roboty spodziewałem się trupów, ale przeżyły. C02 odłączyłem całkiem, dołożyłem lampę żeby rozruszać rośliny. Na chwile obecną rybki jakby odżyły, tylko samczyk Ramirezki w siatce odizolowany biedaczyna leży i dyszy. Samiczka zaczeła interesować się jedzeniem i zbiera sobie z roślin.

Trochę się rozpisałem ale jestem na siebie strasznie wpieniony.

 

edyta: nie mam brzęczyka, podniosłem filtr tak żeby pluskała woda. Podmienił bym wodę ale nie mam odstanej, uzdatnić antychlorem?

Edytowane przez jac76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odłączyłeś bimbrownię z rana to już nic nie podmieniaj.

Nadwyżka CO2 już "wyparowała" z wody.

Światło zgaś, lub przyciemnij, masz zestresowane ryby, przyciemnienie spowoduje ich lepszy komfort psychiczny.

Zaglądaj do samczyka, żeby się w siatkę nie zaplątał. Jak nie masz żadnych ryb które by go podskubywały to go wypuść, zmniejszy to jego stres co przyśpieszy dochodzenie do siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...