Skocz do zawartości

Bimbrownia


loqinrock
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czytałem ostatnio troszkę o bimbrowni, chciałem ją załączyć ale jest tyle różnych opinii ilu użytkowników forum.

 

Jedni piszą że raz załączona bimbrownia przyzwyczaja rośliny i w razie jej zaprzestania stosowania rośliny padną.

Kolejna rzecz - po odpuszczeniu sobie bimbrowania akwarium - zalęgną się glony...

 

Prawda to? Zarówno z roślinami i glonami?

 

Myśle żeby odpalić bimbrownie i zamiast nastawienie się na największą skuteczność odpalić ją na zwykłym kamieniu rozpylającym aby lekko wspomóc rośliny - nie przyzwyczaić ich ani też nie zmienić parametrów wody za bardzo...

 

Jeszcze co z bimbrownią w nocy? Rozszczelnianie systemu nie wchodzi w grę bo to bez sensu...a zostawianie na noc też ponoć niewskazane...

 

Kto doradzi co i jak?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do jest z bimbrownią, do końca nie wiem. Ja u siebie zdecydowałem się na ten zabieg i jak na razie nie jest źle. Nie wiem na ile pomaga ona roślinkom, ponieważ dolewam jeszcze węgla w płynie Aqua-art. Bimbrownia u mnie chodzi 24/7 i jak na razie z rybkami nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w nocy odkręcałem zakrętkę i szło w powietrze. Jak była słaba bimbrownia to zostawiałem na noc. Bimbrownia nie przyzwyczaja a pomaga roślinom. Przyspiesza wzrost pod warunkiem, że inne czynniki także będą korzystne. Po wyłączeniu bimbrowni rośliny zwalniają. Jeśli wkroczą glony to będzie wynik wahań poziomu co2.

 

Myśle żeby odpalić bimbrownie i zamiast nastawienie się na największą skuteczność odpalić ją na zwykłym kamieniu rozpylającym aby lekko wspomóc rośliny - nie przyzwyczaić ich ani też nie zmienić parametrów wody za bardzo...

 

Zmienisz tylko pH. Zmierz. Obniżysz je w zależności od kH. Jeżeli chcesz na zwykłym kamieniu, to daruj sobie. Szkoda czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...