Skocz do zawartości

Pielęgniczki ramireza - problem.


zaq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To ja odświeżę temat. U mnie od około trzech dni parka ramirezek jest jakby wystraszona. Od dwóch dni niezbyt chcą jeść chowają się po rogach, raz u góry raz na dole. Wcześniej pielęgniczki ocierały sie o przedmioty, ale po jakimś czasie jakby im to przeszło. Niestety dzień później zaczęły zachowywać się tak jak pisałem wczesniej. Czy powodem takiego zachowania może fakt, że wpuściłem do akwarium parkę prętników karłowatych? Myślałem, że prętniki będą się bać razmirezek, ale one od pierwszej chwili starały się pokazać, że nie boją sie ramirezek i nawet jak próbowały ramirezki atakować to po pół dnia prętniki przestały uciekać przed ramirezami.

Mam nadzieję, że w miarę jasno wyraziłem się o sytuacji, która zaszła u mnie w akwarium.

 

Nie odgrzewaj starych tematów, wątek jest sprzed 3 lat.

Założyłam Ci osobny temat.

/ Luna /

Edytowane przez Luna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj możliwie dużo informacji o zbiorniku. Dla ryb każda przeprowadzka to bardzo duży stres więc na początku należy im zapewnić możliwie dużo spokoju. Mają jakieś kryjówki, roślinki ,kokosy itp. JAkie masz parametry wody? Nie pal światła. Niech panuje pół mrok,a ryby napewno chociaż trochę się uspokoją. Pozdrawiam i powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik 126L, na moje dużo zieleni, korzeń średnich rozmiarów, dwa kokosy. Ramirezy są ze trzy tygodnie w akwarium i czuły się dobrze, a od momentu (tak mi się wydaje) wpuszczenia prętników karłowatych (para) ramirezki jakby straciły na wigorze. Są takie osowiałe, chowają się po kątach. Niby chcą jeść, a zachowuja się jakby czegoś się bały. Moim zdaniem nie zachowują się tak jak nawet w dzień wpuszczenia ich do akwarium.

Dzięki za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś samiczka ramirezek zaczęła pływać zamiast prosto, to pod kątem, tzn. jest przechylona na bok w jedną stronę. W ogóle obie ramirezki nawet po pokarm nie podpływają, co wczaśniej wręcz zajadały się praktycznie każdym pokarmem. Co może dolegać moim ramirezkom? Pomocy!

Edytowane przez Luna
Przenoszę do działu "Choroby i leczenie".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...