Jump to content

Pielęgniczki ramireza - problem.


zaq
 Share

Recommended Posts

To ja odświeżę temat. U mnie od około trzech dni parka ramirezek jest jakby wystraszona. Od dwóch dni niezbyt chcą jeść chowają się po rogach, raz u góry raz na dole. Wcześniej pielęgniczki ocierały sie o przedmioty, ale po jakimś czasie jakby im to przeszło. Niestety dzień później zaczęły zachowywać się tak jak pisałem wczesniej. Czy powodem takiego zachowania może fakt, że wpuściłem do akwarium parkę prętników karłowatych? Myślałem, że prętniki będą się bać razmirezek, ale one od pierwszej chwili starały się pokazać, że nie boją sie ramirezek i nawet jak próbowały ramirezki atakować to po pół dnia prętniki przestały uciekać przed ramirezami.

Mam nadzieję, że w miarę jasno wyraziłem się o sytuacji, która zaszła u mnie w akwarium.

 

Nie odgrzewaj starych tematów, wątek jest sprzed 3 lat.

Założyłam Ci osobny temat.

/ Luna /

Edited by Luna
Link to comment
Share on other sites

Podaj możliwie dużo informacji o zbiorniku. Dla ryb każda przeprowadzka to bardzo duży stres więc na początku należy im zapewnić możliwie dużo spokoju. Mają jakieś kryjówki, roślinki ,kokosy itp. JAkie masz parametry wody? Nie pal światła. Niech panuje pół mrok,a ryby napewno chociaż trochę się uspokoją. Pozdrawiam i powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

Zbiornik 126L, na moje dużo zieleni, korzeń średnich rozmiarów, dwa kokosy. Ramirezy są ze trzy tygodnie w akwarium i czuły się dobrze, a od momentu (tak mi się wydaje) wpuszczenia prętników karłowatych (para) ramirezki jakby straciły na wigorze. Są takie osowiałe, chowają się po kątach. Niby chcą jeść, a zachowuja się jakby czegoś się bały. Moim zdaniem nie zachowują się tak jak nawet w dzień wpuszczenia ich do akwarium.

Dzięki za wszelkie sugestie.

Link to comment
Share on other sites

Dziś samiczka ramirezek zaczęła pływać zamiast prosto, to pod kątem, tzn. jest przechylona na bok w jedną stronę. W ogóle obie ramirezki nawet po pokarm nie podpływają, co wczaśniej wręcz zajadały się praktycznie każdym pokarmem. Co może dolegać moim ramirezkom? Pomocy!

Edited by Luna
Przenoszę do działu "Choroby i leczenie".
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...